Hopp til innhold

TVM4125: Vannforsynings- og avløpsteknikk, grunnkurs

Snitt (beståtte)
3,33–3,37C
Stryk
4,2–5,7 %
Kandidater
540–562
År
2004–2021

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

Vanskelighet: VanskeligArbeidsmengde: Arbeidsomt1 vurdering fra studenter · emnr.no ↗

H2021

snitt 3,19–3,29 blant beståtte

2,68–2,80 med stryk

19–20 kandidater

1–2
A5–10
4
B20–21
8
C40–42
3
D15–16
0
E0 %
3
F15–16
So2004H2021

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2004: 2,95–3,15H2005: 3,47–3,67H2006: 3,80–3,91V2008: 3,77–3,86V2009: 3,44–3,88V2010: 3,81V2011: 3,68V2012: 3,10–3,17V2013: 3,11V2014: 3,23V2015: 3,23V2016: 3,04H2016: 3,59–3,68H2017: 3,34H2018: 3,24H2019: 3,38H2020: 3,55–3,78H2021: 3,19–3,29So2004V2009V2013H2017H20213,19–3,29

Stryk per termin

100 %50 %So2004: 100 %H2004: 5–10 %H2005: 0 %H2006: 0 %V2008: 0 %V2009: 23–30 %V2010: 0 %V2011: 3–6 %V2012: 3–6 %V2013: 0 %V2014: 2–4 %V2015: 2–3 %V2016: 2–4 %H2016: 9 %H2017: 3–5 %H2018: 7 %H2019: 3–6 %H2020: 0 %H2021: 15–16 %So2004V2009V2013H2017H202115–16 %
12–13
A64–70
32–33
B179
32–33
C177–178
13 %
D70–73
5–6
E27–31
4–6
F23–31

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,33–3,37
Snitt med stryk
3,14–3,23
Strykprosent
4,2–5,7 %
Med bokstavkarakter
540–562

År for år

17 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202119–203,19–3,29 (C)15–16 %
202018–203,55–3,78 (B)0 %
201933–343,38 (C)3–6 %
2018443,24 (C)7 %
201739–403,34 (C)3–5 %
201687–893,25–3,28 (C)5–6 %
201558–593,23 (C)2–3 %
201444–453,23 (C)2–4 %
2013373,11 (C)0 %
201230–323,10–3,17 (C)3–6 %
201135–363,68 (B)3–6 %
2010263,81 (B)0 %
200910–133,44–3,88 (C–B)23–30 %
200813–143,77–3,86 (B)0 %
200610–113,80–3,91 (B)0 %
200514–163,47–3,67 (C–B)0 %
200423–262,95–3,15 (C)16–21 %

Ofte stilte spørsmål om TVM4125

Hva er snittkarakteren i TVM4125 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,33–3,37, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 540–562 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2021, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i TVM4125?

4,2–5,7 % av kandidatene har strøket i TVM4125 ved NTNU i perioden 2004–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i TVM4125?

Den vanligste karakteren i TVM4125 er B (32–33 % av kandidatene), og 44–46 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir TVM4125?

TVM4125 Vannforsynings- og avløpsteknikk, grunnkurs gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Er TVM4125 vanskelig?

Studenter som har tatt emnet (1 svar) vurderer vanskeligheten som «Vanskelig» og arbeidsmengden som «Arbeidsomt», og 4,2–5,7 % stryker.

Hvem tar TVM4125?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører TVM4125?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i TVM4125?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere TVM-emner ved NTNU

Emner studentene på TVM4125 også tar

Fra Bygg og infrastruktur - master (5-årig): studentene der tar både TVM4125 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2004–2021 har 540–562 kandidater tatt TVM4125 (Vannforsynings- og avløpsteknikk, grunnkurs) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,33–3,37 (C), den vanligste karakteren er B, og 44–46 % ender på A eller B. 4,2–5,7 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 4,2–5,7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.