Hopp til innhold

ML-213: Medisinsk mikrobiologi 1

Snitt (beståtte)
2,90–2,96C
Stryk
6,4–9,9 %
Kandidater
137–146
År
2021–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2021–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 3,29–3,37 blant beståtte

3,09–3,26 med stryk

31–33 kandidater

5
A15–16
10
B30–32
7
C21–23
7
D21–23
1–2
E3–6
1–2
F3–6
V2021V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2021: 2,93V2022: 3,36–3,64V2023: 3,10–3,19V2024: 2,26H2024: 2,00V2025: 3,29–3,37V2021V2022V2024H2024V20253,29–3,37

Stryk per termin

50 %25 %V2021: 3–6 %V2022: 6–13 %V2023: 5–9 %V2024: 11 %H2024: 20–33 %V2025: 3–6 %V2021V2022V2024H2024V20253–6 %
7–9
A10–12
21–23
B31
29–31
C43
19–20
D28
11–13
E16–18
6–10
F9–14

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,90–2,96
Snitt med stryk
2,62–2,77
Strykprosent
6,4–9,9 %
Med bokstavkarakter
137–146

Kvinner og menn

Av 104 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 81 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2021–2025.

År for år

5 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202531–333,29–3,37 (C)3–6 %
202440–412,23 (D)13–15 %
202321–233,10–3,19 (C)5–9 %
202214–173,36–3,64 (C–B)6–13 %
202131–322,93 (C)3–6 %

Ofte stilte spørsmål om ML-213

Hva er snittkarakteren i ML-213 ved UiA?

Snittet blant beståtte er 2,90–2,96, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 137–146 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2021–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i ML-213?

6,4–9,9 % av kandidatene har strøket i ML-213 ved UiA i perioden 2021–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i ML-213?

Den vanligste karakteren i ML-213 er C (29–31 % av kandidatene), og 28–31 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir ML-213?

ML-213 Medisinsk mikrobiologi 1 gir 5,0 studiepoeng ved Universitetet i Agder.

Hvem tar ML-213?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører ML-213?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i ML-213?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere ML-emner ved UiA

Emner studentene på ML-213 også tar

Fra Bioingeniørfag, bachelorprogram: studentene der tar både ML-213 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2021–2025 har 137–146 kandidater tatt ML-213 (Medisinsk mikrobiologi 1) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 2,90–2,96 (C), den vanligste karakteren er C, og 28–31 % ender på A eller B. 6,4–9,9 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2021–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 6,4–9,9 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.