ML-302: Medisinsk mikrobiologi 2
- Snitt (beståtte)
- 3,12–3,20C
- Stryk
- 7,8–9,8 %
- Kandidater
- 282–301
- År
- 2008–2020
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2008–2020. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2020
snitt 2,88 blant beståtte
2,38 med stryk
29 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,12–3,20
- Snitt med stryk
- 2,83–2,94
- Strykprosent
- 7,8–9,8 %
- Med bokstavkarakter
- 282–301
År for år
13 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2020 | 29 | 2,88 (C) | 17 % |
| 2019 | 32 | 2,81 (C) | 16 % |
| 2018 | 21–23 | 2,95–3,05 (C) | 5–9 % |
| 2017 | 20–21 | 2,83–2,88 (C) | 14–15 % |
| 2016 | 26–28 | 3,17–3,29 (C) | 18–19 % |
| 2015 | 24–25 | 3,00 (C) | 4–8 % |
| 2014 | 17–20 | 3,33–3,56 (C–B) | 5–11 % |
| 2013 | 15–17 | 3,29–3,40 (C) | 6–13 % |
| 2012 | 19–20 | 3,25–3,32 (C) | 0 % |
| 2011 | 24–26 | 3,38–3,54 (C–B) | 0 % |
| 2010 | 14–17 | 2,93–3,14 (C) | 6–13 % |
| 2009 | 25–26 | 3,23–3,32 (C) | 0 % |
| 2008 | 16–17 | 3,59–3,69 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om ML-302
Hva er snittkarakteren i ML-302 ved UiA?
Snittet blant beståtte er 3,12–3,20, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 282–301 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2008–2020, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i ML-302?
7,8–9,8 % av kandidatene har strøket i ML-302 ved UiA i perioden 2008–2020. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i ML-302?
Den vanligste karakteren i ML-302 er C (25–27 % av kandidatene), og 37–40 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir ML-302?
ML-302 Medisinsk mikrobiologi 2 gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Agder.
Hvem tar ML-302?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører ML-302?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i ML-302?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere ML-emner ved UiA
- ML-208 Molekylærbiologi
- ML-306 Patologi
- ML-205 Hematologi og blodprøvetaking
- ML-311 Bioingeniørfaglig praksis 2
- ML-310 Bioingeniørfaglig praksis 1
- ML-312 Bacheloroppgave
- ML-313 Medisinsk biokjemi
- ML-316 Transfusjonsmedisin og klinisk immunologi
- ML-111 Molekylærbiologi
- ML-113 Bioingeniørprofesjonen i teori og praksis
Emner studentene på ML-302 også tar
Fra Bioingeniørfag, bachelorprogram: studentene der tar både ML-302 og disse.
- MA-143 Biostatistikk 717 kandidater
- KJ-115 Kjemi - grunnlag for biomedisinsk analyse 195 kandidater
- ML-210 Hematologi og immunologi 155 kandidater
- ML-114 Fysiologi, anatomi, histologi 176 kandidater
- ML-115 Cellebiologi og biokjemi 160 kandidater
- ML-213 Medisinsk mikrobiologi 1 128 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2008–2020 har 282–301 kandidater tatt ML-302 (Medisinsk mikrobiologi 2) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 3,12–3,20 (C), den vanligste karakteren er C, og 37–40 % ender på A eller B. 7,8–9,8 % av kandidatene stryker. I 2020 endte snittet på 2,88 (C) – omtrent som året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2008–2020, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 7,8–9,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

