- Snitt (beståtte)
- 3,72–3,80B
- Stryk
- 0,9–1,9 %
- Kandidater
- 210–222
- År
- 2017–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2017–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
snitt 3,73–3,78 blant beståtte
3,73–3,78 med stryk
26–27 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,72–3,80
- Snitt med stryk
- 3,66–3,76
- Strykprosent
- 0,9–1,9 %
- Med bokstavkarakter
- 210–222
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 115 | 67 % | 3,78 | 0,0 % |
| Menn | 56 | 33 % | 3,79 | 0,0 % |
Av 171 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 86 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2017–2025.
År for år
9 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 26–27 | 3,73–3,78 (B) | 0 % |
| 2024 | 21 | 4,05 (B) | 0 % |
| 2023 | 34–35 | 3,77–3,82 (B) | 0 % |
| 2022 | 18–21 | 3,39–3,56 (C–B) | 5–11 % |
| 2021 | 14–17 | 3,56–3,87 (B) | 0 % |
| 2020 | 29 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2019 | 26–27 | 3,96 (B) | 4–7 % |
| 2018 | 20–22 | 3,67–3,81 (B) | 0 % |
| 2017 | 22–23 | 3,17–3,23 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om INTH328B
Hva er snittkarakteren i INTH328B ved UiB?
Snittet blant beståtte er 3,72–3,80, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 210–222 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2017–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i INTH328B?
0,9–1,9 % av kandidatene har strøket i INTH328B ved UiB i perioden 2017–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i INTH328B?
Den vanligste karakteren i INTH328B er B (53–56 % av kandidatene), og 65–68 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir INTH328B?
INTH328B Global tuberculosis - Epidemiology and intervention gir 5,0 studiepoeng ved Universitetet i Bergen.
Hva ligger du an til i INTH328B?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere INTH-emner ved UiB
- INTH356 Observational Epidemiology
- INTH302 Epidemiology
- INTH329 HIV-pandemien: utfordringer for forskning på bedre forebygging og omsorg
- INTH304 De viktigste globale helseproblemene
- INTH360 Global Nutrition
- INTH301 Basic Course in Research Tools and Theory
- INTH326 Research Seminars at CIH Including two Presentations
- INTH328A Global TB Epidemiology and Intervention
- INTH323O Kvalitative metoder for global helse - Online
- INTH316 Helsesystem
Emner studentene på INTH328B også tar
- INTH315 Methods in Global Health Research 185 kandidater
- SDG303 Global health - challenges and responses 174 kandidater
- INTH321A Experimental Epidemiology 223 kandidater
- INTH395A M.Phil. in Global Health - Thesis 102 kandidater
- INTH330B Proposal development 89 kandidater
- INTH325A Culture and Psychopathology 79 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2017–2025 har 210–222 kandidater tatt INTH328B (Global tuberculosis - Epidemiology and intervention) ved Universitetet i Bergen. Snittkarakteren blant beståtte er 3,72–3,80 (B), den vanligste karakteren er B, og 65–68 % ender på A eller B. 0,9–1,9 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2017–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,9–1,9 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

