KUVI103: Migrasjon og mangfold
- Snitt (beståtte)
- 2,96–3,03C
- Stryk
- 10,1–11,8 %
- Kandidater
- 476–503
- År
- 2004–2022
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2022
snitt 3,24 blant beståtte
3,08–3,15 med stryk
39–40 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 2,96–3,03
- Snitt med stryk
- 2,62–2,72
- Strykprosent
- 10,1–11,8 %
- Med bokstavkarakter
- 476–503
År for år
16 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2022 | 39–40 | 3,24 (C) | 3–5 % |
| 2021 | 93 | 2,89 (C) | 9 % |
| 2020 | 48 | 2,87 (C) | 19 % |
| 2019 | 31–32 | 3,36–3,42 (C) | 22–23 % |
| 2017 | 29–32 | 2,52–2,71 (C) | 19–21 % |
| 2016 | 29–30 | 2,71–2,80 (C) | 17 % |
| 2015 | 12–15 | 3,25–3,50 (C–B) | 7–15 % |
| 2014 | 15–16 | 3,27–3,42 (C) | 25–27 % |
| 2013 | 23–25 | 2,64–2,74 (C) | 4–8 % |
| 2012 | 29 | 2,72 (C) | 14 % |
| 2011 | 29 | 3,34 (C) | 0 % |
| 2010 | 27–30 | 3,30–3,44 (C) | 3–7 % |
| 2009 | 22–24 | 2,81–2,86 (C) | 4–9 % |
| 2008 | 11–15 | 3,00–3,45 (C) | 7–17 % |
| 2007 | 8–12 | 3,00–3,56 (C–B) | 0 % |
| 2004 | 31–33 | 2,73–2,81 (C) | 3–6 % |
Ofte stilte spørsmål om KUVI103
Hva er snittkarakteren i KUVI103 ved UiB?
Snittet blant beståtte er 2,96–3,03, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 476–503 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2022, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i KUVI103?
10,1–11,8 % av kandidatene har strøket i KUVI103 ved UiB i perioden 2004–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i KUVI103?
Den vanligste karakteren i KUVI103 er C (32–34 % av kandidatene), og 28–30 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir KUVI103?
KUVI103 Migrasjon og mangfold gir 15,0 studiepoeng ved Universitetet i Bergen.
Hvem tar KUVI103?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører KUVI103?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i KUVI103?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere KUVI-emner ved UiB
- KUVI106 Kjønn, seksualitet, kultur
- KUVI104 Fortelling og fortolkning fra folkeeventyr til falske nyheter
- KUVI100 Innføring i kulturvitenskap
- KUVI101 Mennesket i kulturen og kulturen i mennesket. Kulturvitenskapelige syn på verden
- KUVI105 Tingene og vi. Materialitet og mening
- KUVI108 Museologi
- KUVI102 Tradisjon og modernitet. Fortiden i nåtiden
- KUVI107 Hekseprosessene og den magiske verden
- KUVI202 Kulturformidling
- KUVI302 Forskningsfelt og prosjektutvkiling
Emner studentene på KUVI103 også tar
Fra Bachelorprogram i sosialantropologi: studentene der tar både KUVI103 og disse.
- SANT102 Sosialt liv i globalt perspektiv 1 520 kandidater
- SANT103 Materialitet: miljø, sted og økonomi 1 380 kandidater
- SANT100 Invitasjon til sosialantropologi 1 371 kandidater
- SANT150 Akademisk skriving, metode og teori: antropologiske tilnærminger 952 kandidater
- SANT104 Kultur, mening og kommunikasjon 1 287 kandidater
- SANT105 Politikk, makt og motstand 1 083 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2004–2022 har 476–503 kandidater tatt KUVI103 (Migrasjon og mangfold) ved Universitetet i Bergen. Snittkarakteren blant beståtte er 2,96–3,03 (C), den vanligste karakteren er C, og 28–30 % ender på A eller B. 10,1–11,8 % av kandidatene stryker. I 2022 endte snittet på 3,24 (C) – opp fra 2,89 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 10,1–11,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

