PTEK311: Integrerte operasjoner innen boring og produksjon
- Snitt (beståtte)
- 3,96–4,06B
- Stryk
- 0 %
- Kandidater
- 213–231
- År
- 2004–2020
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2020. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2020
snitt 3,50–3,85 blant beståtte
3,50–3,85 med stryk
13–16 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,96–4,06
- Snitt med stryk
- 3,96–4,06
- Strykprosent
- 0 %
- Med bokstavkarakter
- 213–231
År for år
16 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2020 | 13–16 | 3,50–3,85 (B) | 0 % |
| 2018 | 8–11 | 3,50–3,89 (B) | 0 % |
| 2017 | 8–10 | 3,70–4,00 (B) | 0 % |
| 2016 | 15–16 | 3,94–4,07 (B) | 0 % |
| 2015 | 15 | 3,93 (B) | 0 % |
| 2014 | 17–18 | 3,71–3,78 (B) | 0 % |
| 2013 | 22 | 4,05 (B) | 0 % |
| 2012 | 18–19 | 4,16–4,22 (B) | 0 % |
| 2011 | 23–24 | 4,17–4,22 (B) | 0 % |
| 2010 | 9 | 4,33 (B) | 0 % |
| 2009 | 17–18 | 4,17–4,24 (B) | 0 % |
| 2008 | 18 | 4,11 (B) | 0 % |
| 2007 | 11–12 | 3,75–3,91 (B) | 0 % |
| 2006 | 7–8 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2005 | 6–7 | 4,17–4,29 (B) | 0 % |
| 2004 | 6–8 | 3,86–4,14 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om PTEK311
Hva er snittkarakteren i PTEK311 ved UiB?
Snittet blant beståtte er 3,96–4,06, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 213–231 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2020, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i PTEK311?
0 % av kandidatene har strøket i PTEK311 ved UiB i perioden 2004–2020.
Hvilken karakter er vanligst i PTEK311?
Den vanligste karakteren i PTEK311 er B (50–54 % av kandidatene), og 76–81 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir PTEK311?
PTEK311 Integrerte operasjoner innen boring og produksjon gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Bergen.
Hva ligger du an til i PTEK311?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere PTEK-emner ved UiB
- PTEK100 Introduksjon til petroleum- og prosessteknologi
- PTEK202 Fluidmekanikk og varmeoverføring
- PTEK211 Grunnleggende reservoarfysikk
- PTEK212 Reservoarteknikk I
- PTEK620 CO2 fangst, -bruk og -lagring (CCUS)
- PTEK213 Reservoarteknikk II
- PTEK214 Eksperimentelle metoder i reservoarfysikk
- PTEK251-F Risikoanalyse - metoder og anvendelse
- PTEK203 Masseoverføring og faselikevekter
- PTEK399 Masteroppgave i reservoar og geoenergi
Mest tatte emner ved Institutt for fysikk og teknologi
- PHYS111 Mekanikk 1 2 985 kandidater
- PHYS101 Grunnkurs i mekanikk og varmelære 2 738 kandidater
- PHYS112 Elektromagnetisme I 1 889 kandidater
- PHYS114 Grunnleggende målevitenskap og eksperimentalfysikk 1 390 kandidater
- PHYS113 Mekanikk 2 og termodynamikk 1 217 kandidater
- PHYS102 Grunnkurs i elektrisitetslære, optikk og moderne fysikk 907 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2004–2020 har 213–231 kandidater tatt PTEK311 (Integrerte operasjoner innen boring og produksjon) ved Universitetet i Bergen. Snittkarakteren blant beståtte er 3,96–4,06 (B), den vanligste karakteren er B, og 76–81 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2020, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 60–75 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

