Hopp til innhold

EILC0111: Erasmus Intensive Language Course, Norwegian 0111

Snitt (beståtte)
3,75–3,80B
Stryk
1,7–3,5 %
Kandidater
340–352
År
2005–2013

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2005–2013. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2013

snitt 3,64 blant beståtte

3,64 med stryk

36 kandidater

6
A17 %
16
B44 %
9
C25 %
5
D14 %
0
E0 %
0
F0 %
So2005H2013

Snitt per termin (beståtte)

BCDSo2005: 4,19–4,29So2006: 3,58–3,65So2007: 3,50So2008: 3,51–3,62So2009: 3,62H2010: 4,03H2011: 3,95–4,03H2012: 3,78–3,85H2013: 3,64So2005So2007So2009H2011H20133,64

Stryk per termin

25 %12.5 %So2005: 3–5 %So2006: 3–5 %So2007: 0 %So2008: 2–5 %So2009: 3–5 %H2010: 3–5 %H2011: 3–5 %H2012: 0 %H2013: 0 %So2005So2007So2009H2011H20130 %
29–30
A102
32–33
B113
22–23
C78
9–10
D32–33
3–4
E9–14
2–3
F6–12

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,75–3,80
Snitt med stryk
3,63–3,73
Strykprosent
1,7–3,5 %
Med bokstavkarakter
340–352

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner17864 %4,100,0 %
Menn10236 %3,940,0 %

Av 280 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 85 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2005–2013.

År for år

9 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2013363,64 (B)0 %
201239–403,78–3,85 (B)0 %
201138–403,95–4,03 (B)3–5 %
201039–404,03 (B)3–5 %
200940–413,62 (B)3–5 %
200840–433,51–3,62 (B)2–5 %
2007343,50 (B)0 %
200638–403,58–3,65 (B)3–5 %
200536–384,19–4,29 (B)3–5 %

Ofte stilte spørsmål om EILC0111

Hva er snittkarakteren i EILC0111 ved UiO?

Snittet blant beståtte er 3,75–3,80, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 340–352 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2005–2013, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i EILC0111?

1,7–3,5 % av kandidatene har strøket i EILC0111 ved UiO i perioden 2005–2013. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i EILC0111?

Den vanligste karakteren i EILC0111 er B (32–33 % av kandidatene), og 61–63 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir EILC0111?

EILC0111 Erasmus Intensive Language Course, Norwegian 0111 gir 5,0 studiepoeng ved Universitetet i Oslo.

Hva ligger du an til i EILC0111?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere EILC-emner ved UiO

Mest tatte emner ved Den internasjonale sommerskole

Kort oppsummert

I perioden 2005–2013 har 340–352 kandidater tatt EILC0111 (Erasmus Intensive Language Course, Norwegian 0111) ved Universitetet i Oslo. Snittkarakteren blant beståtte er 3,75–3,80 (B), den vanligste karakteren er B, og 61–63 % ender på A eller B. 1,7–3,5 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2005–2013, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,7–3,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.