Hopp til innhold

HMM4202: Structure, organization and financing of health care systems

Snitt (beståtte)
3,67–3,73B
Stryk
1,8–1,9 %
Kandidater
159–164
År
2008–2012

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2008–2012. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2012

snitt 3,83–3,88 blant beståtte

3,83–3,88 med stryk

40–41 kandidater

8
A20 %
20
B49–50
11
C27–28
1–2
D3–5
0
E0 %
0
F0 %
H2008H2012

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2008: 3,26–3,43H2009: 3,81–3,87H2010: 3,50–3,55V2011: 3,00H2011: 3,89H2012: 3,83–3,88H2008H2009V2011H2011H20123,83–3,88

Stryk per termin

25 %12.5 %H2008: 0 %H2009: 9 %H2010: 0 %V2011: 0 %H2011: 0 %H2012: 0 %H2008H2009V2011H2011H20120 %
17–18
A27–28
40–42
B66
34–35
C56
4–6
D6–9
1 %
E1–2
2 %
F3

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,67–3,73
Snitt med stryk
3,60–3,66
Strykprosent
1,8–1,9 %
Med bokstavkarakter
159–164

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner8661 %3,660,0 %
Menn5639 %3,930,0 %

Av 142 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 92 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2008–2012.

År for år

5 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
201240–413,83–3,88 (B)0 %
2011313,81 (B)0 %
201033–343,50–3,55 (B)0 %
200933–343,81–3,87 (B)9 %
200822–243,26–3,43 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om HMM4202

Hva er snittkarakteren i HMM4202 ved UiO?

Snittet blant beståtte er 3,67–3,73, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 159–164 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2008–2012, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i HMM4202?

1,8–1,9 % av kandidatene har strøket i HMM4202 ved UiO i perioden 2008–2012. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i HMM4202?

Den vanligste karakteren i HMM4202 er B (40–42 % av kandidatene), og 57–59 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir HMM4202?

HMM4202 Structure, organization and financing of health care systems gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Oslo.

Hva ligger du an til i HMM4202?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere HMM-emner ved UiO

Mest tatte emner ved Institutt for helse og samfunn

Kort oppsummert

I perioden 2008–2012 har 159–164 kandidater tatt HMM4202 (Structure, organization and financing of health care systems) ved Universitetet i Oslo. Snittkarakteren blant beståtte er 3,67–3,73 (B), den vanligste karakteren er B, og 57–59 % ender på A eller B. 1,8–1,9 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2008–2012, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,8–1,9 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.