Hopp til innhold

ITA1100: Praktisk italiensk

Snitt (beståtte)
3,32–3,47C
Stryk
1,3–2,8 %
Kandidater
356–394
År
2006–2024

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2006–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2024

snitt 2,80–3,07 blant beståtte

2,47–2,88 med stryk

15–18 kandidater

1–2
A6–13
3
B17–20
5
C28–33
4
D22–27
1–2
E6–13
1–2
F6–13
H2006V2024

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2006: 3,00–3,42V2007: 3,86–4,08H2007: 3,87–4,00H2008: 2,92–3,23H2009: 3,67–3,82H2010: 3,81–3,90H2011: 3,73–4,00H2012: 3,20–3,60V2013: 3,08–3,60H2013: 3,00H2014: 3,29V2015: 3,42–3,67V2016: 3,29–3,40V2017: 3,11–3,19V2018: 3,04–3,13V2019: 2,96–3,11V2020: 3,36–3,52V2021: 4,04–4,12V2022: 2,84V2023: 3,52–3,71V2024: 2,80–3,07H2006H2010H2014V2019V20242,80–3,07

Stryk per termin

25 %12.5 %H2006: 0 %V2007: 0 %H2007: 0 %H2008: 6–14 %H2009: 0 %H2010: 0 %H2011: 0 %H2012: 0 %V2013: 0 %H2013: 8–14 %H2014: 0 %V2015: 0 %V2016: 0 %V2017: 0 %V2018: 0 %V2019: 3–7 %V2020: 4–8 %V2021: 0 %V2022: 0 %V2023: 0 %V2024: 6–13 %H2006H2010H2014V2019V20246–13 %
14–17
A56–63
31–35
B124
26–29
C102–106
14–18
D55–66
4–7
E14–25
1–3
F5–10

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,32–3,47
Snitt med stryk
3,23–3,42
Strykprosent
1,3–2,8 %
Med bokstavkarakter
356–394

År for år

19 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202415–182,80–3,07 (C)6–13 %
202321–233,52–3,71 (B)0 %
2022252,84 (C)0 %
202126–274,04–4,12 (B)0 %
202024–273,36–3,52 (C–B)4–8 %
201928–312,96–3,11 (C)3–7 %
201824–253,04–3,13 (C)0 %
201727–283,11–3,19 (C)0 %
201620–213,29–3,40 (C)0 %
201511–133,42–3,67 (C–B)0 %
2014143,29 (C)0 %
201322–273,04–3,27 (C)4–9 %
20129–113,20–3,60 (C–B)0 %
20119–113,73–4,00 (B)0 %
201020–213,81–3,90 (B)0 %
200911–123,67–3,82 (B)0 %
200813–172,92–3,23 (C)6–14 %
200726–293,86–4,04 (B)0 %
200611–143,00–3,42 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om ITA1100

Hva er snittkarakteren i ITA1100 ved UiO?

Snittet blant beståtte er 3,32–3,47, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 356–394 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2006–2024, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i ITA1100?

1,3–2,8 % av kandidatene har strøket i ITA1100 ved UiO i perioden 2006–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i ITA1100?

Den vanligste karakteren i ITA1100 er B (31–35 % av kandidatene), og 47–52 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir ITA1100?

ITA1100 Praktisk italiensk gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Oslo.

Hvem tar ITA1100?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hva ligger du an til i ITA1100?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere ITA-emner ved UiO

Emner studentene på ITA1100 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2006–2024 har 356–394 kandidater tatt ITA1100 (Praktisk italiensk) ved Universitetet i Oslo. Snittkarakteren blant beståtte er 3,32–3,47 (C), den vanligste karakteren er B, og 47–52 % ender på A eller B. 1,3–2,8 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2006–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,3–2,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.