Hopp til innhold

ITA1102: Italienske tekster

Snitt (beståtte)
3,58–3,75B
Stryk
0 %
Kandidater
223–253
År
2005–2023

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2005–2023. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2023

snitt 4,09–4,20 blant beståtte

4,09–4,20 med stryk

10–11 kandidater

3
A27–30
6
B55–60
1–2
C10–18
0
D0 %
0
E0 %
0
F0 %
V2005H2023

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2005: 4,00V2006: 3,63V2007: 3,92–4,20V2008: 5,00V2009: 3,30–3,60V2010: 3,63–4,00V2011: 3,33–3,67V2012: 4,08V2013: 3,73–4,00V2014: 2,93–3,31H2014: 3,86–4,14H2015: 3,36–3,64H2016: 3,18–3,35H2017: 4,00H2018: 3,59–3,69H2019: 2,61–2,78H2020: 3,88–4,00H2021: 3,58–3,82H2022: 3,63–4,00H2023: 4,09–4,20V2005V2010H2014H2018H20234,09–4,20

Stryk per termin

25 %12.5 %V2005: 0 %V2006: 0 %V2007: 0 %V2008: 0 %V2009: 0 %V2010: 0 %V2011: 0 %V2012: 0 %V2013: 0 %V2014: 0 %H2014: 0 %H2015: 0 %H2016: 0 %H2017: 0 %H2018: 0 %H2019: 0 %H2020: 0 %H2021: 0 %H2022: 0 %H2023: 0 %V2005V2010H2014H2018H20230 %
24–29
A60–65
28–32
B69–74
28–33
C69–75
9–13
D21–31
2–4
E4–8
0 %
F0

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,58–3,75
Snitt med stryk
3,58–3,75
Strykprosent
0 %
Med bokstavkarakter
223–253

År for år

19 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202310–114,09–4,20 (B)0 %
20226–93,63–4,00 (B)0 %
202111–123,58–3,82 (B)0 %
202015–163,88–4,00 (B)0 %
201917–192,61–2,78 (C)0 %
201816–173,59–3,69 (B)0 %
20177–84,00 (B)0 %
201616–183,18–3,35 (C)0 %
201510–123,36–3,64 (C–B)0 %
201418–233,24–3,60 (C–B)0 %
20139–113,73–4,00 (B)0 %
2012124,08 (B)0 %
20118–103,33–3,67 (C–B)0 %
20106–93,63–4,00 (B)0 %
20099–113,30–3,60 (C–B)0 %
200835,00 (A)0 %
200710–123,92–4,20 (B)0 %
2006193,63 (B)0 %
2005214,00 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om ITA1102

Hva er snittkarakteren i ITA1102 ved UiO?

Snittet blant beståtte er 3,58–3,75, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 223–253 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2005–2023, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i ITA1102?

0 % av kandidatene har strøket i ITA1102 ved UiO i perioden 2005–2023.

Hvor mange studiepoeng gir ITA1102?

ITA1102 Italienske tekster gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Oslo.

Hvem tar ITA1102?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hva ligger du an til i ITA1102?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere ITA-emner ved UiO

Emner studentene på ITA1102 også tar

Fra Europeiske språk: studentene der tar både ITA1102 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2005–2023 har 223–253 kandidater tatt ITA1102 (Italienske tekster) ved Universitetet i Oslo. Snittkarakteren blant beståtte er 3,58–3,75 (B), og 53–60 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2005–2023, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 60–75 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.