Hopp til innhold

IDR108: Treningsledelse 1 og samfunnsvitenskapelige emner

Snitt (beståtte)
2,64–2,66C
Stryk
3,6 %
Kandidater
363
År
2008–2021

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2008–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2021

snitt 2,82–2,85 blant beståtte

2,82–2,85 med stryk

65–66 kandidater

1–2
A2–3
15
B23 %
25
C38 %
19
D29 %
5
E8 %
0
F0 %
V2008V2021

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2017: 2,53–2,58V2018: 2,38V2019: 2,59V2020: 2,87V2021: 2,82–2,85V2008V2010V2018V2019V20212,82–2,85

Stryk per termin

25 %12.5 %V2008: 0 %V2009: 0 %V2010: 0 %V2017: 0 %V2018: 15 %V2019: 8 %V2020: 0 %V2021: 0 %V2008V2010V2018V2019V20210 %
2 %
A5–7
16–17
B48
35 %
C102
30 %
D86
12 %
E35
4 %
F13

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,64–2,66
Snitt med stryk
2,53–2,54
Strykprosent
3,6 %
Med bokstavkarakter
289

74 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner14647 %3,040,0 %
Menn16253 %2,620,0 %

Av 308 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 85 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2008–2021.

År for år

8 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202165–662,82–2,85 (C)0 %
2020472,87 (C)0 %
2019662,59 (C)8 %
2018532,38 (D)15 %
201758–592,53–2,58 (C)0 %
201023–0 %
200924–0 %
200827–0 %

Ofte stilte spørsmål om IDR108

Hva er snittkarakteren i IDR108 ved UiS?

Snittet blant beståtte er 2,64–2,66, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 289 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2008–2021, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i IDR108?

3,6 % av kandidatene har strøket i IDR108 ved UiS i perioden 2008–2021.

Hvilken karakter er vanligst i IDR108?

Den vanligste karakteren i IDR108 er C (35 % av kandidatene), og 18–19 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir IDR108?

IDR108 Treningsledelse 1 og samfunnsvitenskapelige emner gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Stavanger.

Hvem tar IDR108?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører IDR108?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i IDR108?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere IDR-emner ved UiS

Emnekoden IDR108 ved andre læresteder

Emner studentene på IDR108 også tar

Fra Idrettsvitenskap - bachelorstudium: studentene der tar både IDR108 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2008–2021 har 363 kandidater tatt IDR108 (Treningsledelse 1 og samfunnsvitenskapelige emner) ved Universitetet i Stavanger. Snittkarakteren blant beståtte er 2,64–2,66 (C), den vanligste karakteren er C, og 18–19 % ender på A eller B. 3,6 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2008–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 60–75 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.