Hopp til innhold

IDR118: Fysiologi og Bevegelseslære med anatomi

Snitt (beståtte)
2,94–2,96C
Stryk
9,4–9,7 %
Kandidater
732
År
2010–2021

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2010–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2021

snitt 2,83–2,87 blant beståtte

2,74–2,82 med stryk

61–63 kandidater

1–2
A2–3
12
B19–20
26
C41–43
18
D29–30
3
E5 %
1–2
F2–3
V2010V2021

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2010: 3,09V2011: 2,85V2012: 3,24–3,28V2013: 2,63V2014: 3,15V2015: 2,60V2016: 2,92V2017: 3,02V2018: 2,96–3,00V2019: 2,86V2020: 3,21–3,26V2021: 2,83–2,87V2010V2013V2016V2018V20212,83–2,87

Stryk per termin

25 %12.5 %V2010: 14 %V2011: 9 %V2012: 7 %V2013: 16 %V2014: 10 %V2015: 15 %V2016: 11 %V2017: 2–3 %V2018: 9 %V2019: 8 %V2020: 9–10 %V2021: 2–3 %V2010V2013V2016V2018V20212–3 %
8 %
A57–58
18 %
B134
31–32
C232
27 %
D201
5–6
E39–42
9–10
F69–71

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,94–2,96
Snitt med stryk
2,66–2,68
Strykprosent
9,4–9,7 %
Med bokstavkarakter
732

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner26846 %3,093,4 %
Menn31954 %2,845,6 %

Av 587 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 80 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2010–2021.

År for år

12 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202161–632,83–2,87 (C)2–3 %
202042–433,21–3,26 (C)9–10 %
2019612,86 (C)8 %
201854–552,96–3,00 (C)9 %
201763–643,02 (C)2–3 %
2016702,92 (C)11 %
2015622,60 (C)15 %
2014523,15 (C)10 %
2013552,63 (C)16 %
201262–633,24–3,28 (C)6 %
2011742,85 (C)9 %
2010763,09 (C)14 %

Ofte stilte spørsmål om IDR118

Hva er snittkarakteren i IDR118 ved UiS?

Snittet blant beståtte er 2,94–2,96, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 732 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2010–2021, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i IDR118?

9,4–9,7 % av kandidatene har strøket i IDR118 ved UiS i perioden 2010–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i IDR118?

Den vanligste karakteren i IDR118 er C (31–32 % av kandidatene), og 26 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir IDR118?

IDR118 Fysiologi og Bevegelseslære med anatomi gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Stavanger.

Hvem tar IDR118?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører IDR118?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i IDR118?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere IDR-emner ved UiS

Emnekoden IDR118 ved andre læresteder

Emner studentene på IDR118 også tar

Fra Idrettsvitenskap - bachelorstudium: studentene der tar både IDR118 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2010–2021 har 732 kandidater tatt IDR118 (Fysiologi og Bevegelseslære med anatomi) ved Universitetet i Stavanger. Snittkarakteren blant beståtte er 2,94–2,96 (C), den vanligste karakteren er C, og 26 % ender på A eller B. 9,4–9,7 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2010–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 9,4–9,7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.