Hopp til innhold

BA6105: Styring og ledelse av prosjekter

Snitt (beståtte)
3,39–3,49C
Stryk
1,6–2,5 %
Kandidater
352–375
År
2008–2024

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2008–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2024

snitt 3,30–3,38 blant beståtte

3,30–3,38 med stryk

26–27 kandidater

4
A15 %
8
B30–31
9
C33–35
4
D15 %
1–2
E4–7
0
F0 %
V2008V2024

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2008: 2,93–3,15V2010: 3,14V2011: 3,33V2012: 3,69–3,74V2013: 3,65–3,74V2014: 3,53–3,76V2015: 3,50–3,67V2016: 3,65–3,75V2017: 3,43–3,50V2018: 3,09–3,32V2019: 3,56V2020: 3,36–3,44V2021: 3,44–3,61V2022: 3,43–3,58V2023: 3,13–3,20V2024: 3,30–3,38V2008V2013V2017V2020V20243,30–3,38

Stryk per termin

25 %12.5 %V2008: 0 %V2010: 0 %V2011: 5–10 %V2012: 0 %V2013: 0 %V2014: 0 %V2015: 0 %V2016: 6–11 %V2017: 0 %V2018: 4–9 %V2019: 0 %V2020: 0 %V2021: 11–12 %V2022: 0 %V2023: 0 %V2024: 0 %V2008V2013V2017V2020V20240 %
12–13
A44–48
35–37
B130
34–37
C129
9–12
D33–42
3–5
E10–17
2–3
F6–9

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,39–3,49
Snitt med stryk
3,31–3,44
Strykprosent
1,6–2,5 %
Med bokstavkarakter
352–375

År for år

16 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202426–273,30–3,38 (C)0 %
202324–253,13–3,20 (C)0 %
202226–283,43–3,58 (C–B)0 %
202126–283,44–3,61 (C–B)11–12 %
202027–283,36–3,44 (C)0 %
2019253,56 (B)0 %
201822–263,09–3,32 (C)4–9 %
201721–223,43–3,50 (C–B)0 %
201617–193,65–3,75 (B)6–11 %
201517–193,50–3,67 (B)0 %
201417–193,53–3,76 (B)0 %
201319–203,65–3,74 (B)0 %
201231–323,69–3,74 (B)0 %
201119–203,33 (C)5–10 %
2010223,14 (C)0 %
200813–152,93–3,15 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om BA6105

Hva er snittkarakteren i BA6105 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,39–3,49, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 352–375 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2008–2024, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i BA6105?

1,6–2,5 % av kandidatene har strøket i BA6105 ved NTNU i perioden 2008–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i BA6105?

Den vanligste karakteren i BA6105 er B (35–37 % av kandidatene), og 47–50 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir BA6105?

BA6105 Styring og ledelse av prosjekter gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Hva ligger du an til i BA6105?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere BA-emner ved NTNU

Emner studentene på BA6105 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2008–2024 har 352–375 kandidater tatt BA6105 (Styring og ledelse av prosjekter) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,39–3,49 (C), den vanligste karakteren er B, og 47–50 % ender på A eller B. 1,6–2,5 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2008–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,6–2,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.