Hopp til innhold

BA6202: Risikostyring i prosjekter

Snitt (beståtte)
3,99–4,08B
Stryk
0,5–1 %
Kandidater
404–425
År
2006–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2006–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 4,18 blant beståtte

4,18 med stryk

17 kandidater

7
A41 %
6
B35 %
4
C24 %
0
D0 %
0
E0 %
0
F0 %
V2006V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2006: 3,50–3,75V2007: 4,35V2008: 3,84–3,92V2009: 4,38–4,45V2010: 3,81–4,00V2011: 4,05–4,28V2012: 3,82–3,97V2013: 4,27V2014: 3,71–3,81V2015: 3,86–4,08V2016: 3,92–4,20V2017: 4,15–4,25V2018: 3,91V2019: 4,00–4,09V2020: 4,17V2021: 3,73–3,81V2022: 3,81–3,88V2023: 4,04V2024: 4,33V2025: 4,18V2006V2011V2016V2020V20254,18

Stryk per termin

25 %12.5 %V2006: 0 %V2007: 0 %V2008: 0 %V2009: 0 %V2010: 0 %V2011: 0 %V2012: 0 %V2013: 0 %V2014: 0 %V2015: 0 %V2016: 0 %V2017: 0 %V2018: 0 %V2019: 0 %V2020: 0 %V2021: 0 %V2022: 4–7 %V2023: 0 %V2024: 5–10 %V2025: 0 %V2006V2011V2016V2020V20250 %
33–35
A140
40–42
B171
18–20
C77–82
2–5
D10–20
1–2
E4–8
0–1
F2–4

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,99–4,08
Snitt med stryk
3,95–4,06
Strykprosent
0,5–1 %
Med bokstavkarakter
404–425

År for år

20 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2025174,18 (B)0 %
202419–204,33 (B)5–10 %
2023234,04 (B)0 %
202226–283,81–3,88 (B)4–7 %
202121–223,73–3,81 (B)0 %
2020244,17 (B)0 %
201922–234,00–4,09 (B)0 %
2018233,91 (B)0 %
201712–134,15–4,25 (B)0 %
201610–123,92–4,20 (B)0 %
201512–143,86–4,08 (B)0 %
201416–173,71–3,81 (B)0 %
2013224,27 (B)0 %
201232–343,82–3,97 (B)0 %
201118–204,05–4,28 (B)0 %
201024–263,81–4,00 (B)0 %
200920–214,38–4,45 (B)0 %
200824–253,84–3,92 (B)0 %
2007234,35 (B)0 %
200616–183,50–3,75 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om BA6202

Hva er snittkarakteren i BA6202 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,99–4,08, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 404–425 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2006–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i BA6202?

0,5–1 % av kandidatene har strøket i BA6202 ved NTNU i perioden 2006–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i BA6202?

Den vanligste karakteren i BA6202 er B (40–42 % av kandidatene), og 73–77 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir BA6202?

BA6202 Risikostyring i prosjekter gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Hva ligger du an til i BA6202?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere BA-emner ved NTNU

Emner studentene på BA6202 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2006–2025 har 404–425 kandidater tatt BA6202 (Risikostyring i prosjekter) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,99–4,08 (B), den vanligste karakteren er B, og 73–77 % ender på A eller B. 0,5–1 % av kandidatene stryker. I 2025 endte snittet på 4,18 (B) – ned fra 4,33 året før.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2006–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,5–1 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.