ELE3381: Reguleringsteknikk med robotprogrammering
- Snitt (beståtte)
- 2,54–2,60C
- Stryk
- 12,3–13,8 %
- Kandidater
- 158–165
- År
- 2016–2020
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2016–2020. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2020
17–18 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 2,54–2,60
- Snitt med stryk
- 2,18–2,26
- Strykprosent
- 12,3–13,8 %
- Med bokstavkarakter
- 141–147
16 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.
År for år
5 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2020 | 17–18 | – | 6–11 % |
| 2019 | 34–35 | 2,76–2,80 (C) | 14–15 % |
| 2018 | 35–37 | 2,56–2,60 (C) | 3–6 % |
| 2017 | 41–42 | 2,41–2,49 (D) | 17 % |
| 2016 | 31–33 | 2,42–2,50 (D–C) | 18–19 % |
Ofte stilte spørsmål om ELE3381
Hva er snittkarakteren i ELE3381 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 2,54–2,60, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 141–147 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2016–2020, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i ELE3381?
12,3–13,8 % av kandidatene har strøket i ELE3381 ved NTNU i perioden 2016–2020. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i ELE3381?
Den vanligste karakteren i ELE3381 er C (37–38 % av kandidatene), og 11–14 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir ELE3381?
ELE3381 Reguleringsteknikk med robotprogrammering gir 10,0 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hvem tar ELE3381?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører ELE3381?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i ELE3381?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere ELE-emner ved NTNU
- ELET1001 Elektriske kretser - introduksjon
- ELET1002 Elektriske kretser - modellering og analyse
- ELE3341 Elektriske anlegg og høgspenningsteknikk
- ELE1071 Elektriske kretser
- ELEG1001 Elektriske kretser - introduksjon
- ELE1051 Elektronikk
- ELE2131 Digitalteknikk og mikrokontrollere
- ELEG1002 Elektriske kretser - modellering og analyse
- ELE3343 Datatransmisjon
- ELE3391 Elektro prosjekt
Mest tatte emner ved Institutt for elektroniske systemer
- TFE4120 Elektromagnetisme 4 280 kandidater
- TFE4101 Krets- og digitalteknikk 3 945 kandidater
- TTT4120 Digital signalbehandling 3 745 kandidater
- TTT4203 Innføring i analog og digital elektronikk 3 088 kandidater
- TFE4100 Kretsteknikk 2 927 kandidater
- TFE4110 Digitalteknikk med kretsteknikk 2 122 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2016–2020 har 158–165 kandidater tatt ELE3381 (Reguleringsteknikk med robotprogrammering) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,54–2,60 (C), den vanligste karakteren er C, og 11–14 % ender på A eller B. 12,3–13,8 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2016–2020, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 12,3–13,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

