Hopp til innhold

MUSV1011: Musikk i historisk perspektiv 1

Snitt (beståtte)
3,21–3,30C
Stryk
3,9–5,8 %
Kandidater
460–491
År
2004–2019

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2019. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

Vanskelighet: VanskeligArbeidsmengde: Arbeidsomt1 vurdering fra studenter · emnr.no ↗

H2019

snitt 3,58–3,72 blant beståtte

3,36–3,60 med stryk

30–33 kandidater

3
A9–10
18
B55–60
6
C18–20
1–2
D3–6
1–2
E3–6
1–2
F3–6
H2004H2019

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2004: 3,38–3,44H2005: 3,16–3,27H2006: 3,57–3,73H2007: 3,40H2008: 3,41–3,47H2009: 3,39–3,45H2010: 2,96–3,12H2011: 3,18–3,32H2012: 3,42–3,58H2013: 3,16–3,37H2014: 3,15–3,22H2015: 2,70–2,76H2016: 3,03–3,10H2017: 2,89H2018: 3,19–3,40H2019: 3,58–3,72H2004H2008H2012H2015H20193,58–3,72

Stryk per termin

25 %12.5 %H2004: 14 %H2005: 3–5 %H2006: 11 %H2007: 14 %H2008: 3–6 %H2009: 0 %H2010: 4–8 %H2011: 3–7 %H2012: 5–10 %H2013: 0 %H2014: 0 %H2015: 3–6 %H2016: 0 %H2017: 0 %H2018: 4–8 %H2019: 3–6 %H2004H2008H2012H2015H20193–6 %
6–8
A28–38
34–37
B169
31–33
C152
16–17
D76–80
3–5
E16–25
4–6
F19–27

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,21–3,30
Snitt med stryk
3,03–3,17
Strykprosent
3,9–5,8 %
Med bokstavkarakter
460–491

År for år

16 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
201930–333,58–3,72 (B)3–6 %
201825–293,19–3,40 (C)4–8 %
2017352,89 (C)0 %
201631–323,03–3,10 (C)0 %
201534–362,70–2,76 (C)3–6 %
201432–333,15–3,22 (C)0 %
201318–203,16–3,37 (C)0 %
201219–223,42–3,58 (C–B)5–10 %
201128–313,18–3,32 (C)3–7 %
201025–282,96–3,12 (C)4–8 %
200928–293,39–3,45 (C)0 %
200830–323,41–3,47 (C)3–6 %
2007293,40 (C)14 %
200629–313,57–3,73 (B)10 %
200537–403,16–3,27 (C)3–5 %
200430–313,38–3,44 (C)13 %

Ofte stilte spørsmål om MUSV1011

Hva er snittkarakteren i MUSV1011 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,21–3,30, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 460–491 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2019, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MUSV1011?

3,9–5,8 % av kandidatene har strøket i MUSV1011 ved NTNU i perioden 2004–2019. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MUSV1011?

Den vanligste karakteren i MUSV1011 er B (34–37 % av kandidatene), og 41–44 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MUSV1011?

MUSV1011 Musikk i historisk perspektiv 1 gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Er MUSV1011 vanskelig?

Studenter som har tatt emnet (1 svar) vurderer vanskeligheten som «Vanskelig» og arbeidsmengden som «Arbeidsomt», og 3,9–5,8 % stryker.

Hva ligger du an til i MUSV1011?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MUSV-emner ved NTNU

Mest tatte emner ved Institutt for musikk

Kort oppsummert

I perioden 2004–2019 har 460–491 kandidater tatt MUSV1011 (Musikk i historisk perspektiv 1) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,21–3,30 (C), den vanligste karakteren er B, og 41–44 % ender på A eller B. 3,9–5,8 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2019, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,9–5,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.