MUSV1012: Musikk i historisk perspektiv 2
- Snitt (beståtte)
- 3,56–3,62B
- Stryk
- 0,7–1,4 %
- Kandidater
- 432–448
- År
- 2005–2020
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2005–2020. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2020
snitt 3,42–3,50 blant beståtte
3,42–3,50 med stryk
30–31 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,56–3,62
- Snitt med stryk
- 3,51–3,59
- Strykprosent
- 0,7–1,4 %
- Med bokstavkarakter
- 432–448
År for år
16 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2020 | 30–31 | 3,42–3,50 (C–B) | 0 % |
| 2019 | 21–23 | 3,48–3,55 (C–B) | 5–9 % |
| 2018 | 30–31 | 3,71–3,77 (B) | 0 % |
| 2017 | 26 | 3,65 (B) | 0 % |
| 2016 | 33 | 3,64 (B) | 0 % |
| 2015 | 26–27 | 3,89–4,00 (B) | 0 % |
| 2014 | 17–19 | 3,84–4,00 (B) | 0 % |
| 2013 | 18 | 4,06 (B) | 0 % |
| 2012 | 26–27 | 3,41–3,50 (C–B) | 0 % |
| 2011 | 23 | 3,65 (B) | 0 % |
| 2010 | 27–28 | 3,61–3,67 (B) | 0 % |
| 2009 | 27–29 | 3,34–3,48 (C) | 0 % |
| 2008 | 21 | 3,86 (B) | 0 % |
| 2007 | 33–36 | 3,68–3,81 (B) | 3–6 % |
| 2006 | 38 | 3,08 (C) | 0 % |
| 2005 | 36–38 | 3,25–3,31 (C) | 3–5 % |
Ofte stilte spørsmål om MUSV1012
Hva er snittkarakteren i MUSV1012 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,56–3,62, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 432–448 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2005–2020, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i MUSV1012?
0,7–1,4 % av kandidatene har strøket i MUSV1012 ved NTNU i perioden 2005–2020. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i MUSV1012?
Den vanligste karakteren i MUSV1012 er B (39–40 % av kandidatene), og 55–57 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir MUSV1012?
MUSV1012 Musikk i historisk perspektiv 2 gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hva ligger du an til i MUSV1012?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere MUSV-emner ved NTNU
- MUSV1017 Satsteknikker 1 med musikkteknologi og hørelære
- MUSV1007 Musikk og globalisering
- MUSV2010 Arrangering og innføring i komposisjon
- MUSV1011 Musikk i historisk perspektiv 1
- MUSV1013 Etnomusikologi
- MUSV2009 Satsteknikker 2 med musikkteknologi
- MUSV1021 Hovedinstrument 2
- MUSV1008 Musikk i mediealderen
- MUSV1018 Hørelære og improvisasjon
- MUSV1015 Praktiske disipliner I
Mest tatte emner ved Institutt for musikk
- MUST1053 Studioteknikk 456 kandidater
- EXFAC0007 Felles musikeremne 420 kandidater
- MUST1058 Musikkteknologi i et historisk lys 419 kandidater
- MUST1055 Komponering med støy 406 kandidater
- EIT3007 Eksperter i team - Kultur og næring 399 kandidater
- MUST2058 Scenelyd 325 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2005–2020 har 432–448 kandidater tatt MUSV1012 (Musikk i historisk perspektiv 2) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,56–3,62 (B), den vanligste karakteren er B, og 55–57 % ender på A eller B. 0,7–1,4 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2005–2020, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,7–1,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

