Hopp til innhold

MUST2058: Scenelyd

Snitt (beståtte)
3,25–3,36C
Stryk
0,8–1,7 %
Kandidater
355–385
År
2007–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2007–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

Vanskelighet: Svært vanskeligArbeidsmengde: Lite arbeidsomt4 vurderinger fra studenter · emnr.no ↗

H2025

snitt 3,32–3,38 blant beståtte

3,32–3,38 med stryk

25–26 kandidater

1–2
A4–8
9
B35–36
12
C46–48
3
D12 %
0
E0 %
0
F0 %
H2007H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2007: 3,09–3,42H2008: 3,00–3,09H2009: 3,36–3,50V2011: 3,42–3,50V2012: 3,20–3,31V2013: 3,30–3,50V2014: 2,86–3,08V2015: 3,29–3,47V2016: 3,21–3,28V2017: 3,47–3,55V2018: 3,45–3,59H2018: 3,45–3,59H2019: 3,25–3,44H2020: 2,83H2021: 3,33–3,46H2022: 3,05H2023: 3,15–3,24H2024: 3,42–3,48H2025: 3,32–3,38H2007V2013V2017H2021H20253,32–3,38

Stryk per termin

25 %12.5 %H2007: 0 %H2008: 0 %H2009: 0 %V2011: 0 %V2012: 0 %V2013: 0 %V2014: 7–14 %V2015: 5–11 %V2016: 0 %V2017: 0 %V2018: 0 %H2018: 0 %H2019: 6–12 %H2020: 0 %H2021: 0 %H2022: 0 %H2023: 0 %H2024: 0 %H2025: 0 %H2007V2013V2017H2021H20250 %
4–9
A16–32
31–34
B119–120
44–47
C168–169
13–15
D48–56
0–1
E1–2
1–2
F3–6

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,25–3,36
Snitt med stryk
3,20–3,34
Strykprosent
0,8–1,7 %
Med bokstavkarakter
355–385

År for år

18 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202525–263,32–3,38 (C)0 %
202424–253,42–3,48 (C)0 %
202320–213,15–3,24 (C)0 %
2022193,05 (C)0 %
202123–253,33–3,46 (C)0 %
2020182,83 (C)0 %
201916–193,25–3,44 (C)6–12 %
201842–463,45–3,59 (C–B)0 %
201719–203,47–3,55 (C–B)0 %
201624–253,21–3,28 (C)0 %
201517–203,29–3,47 (C)5–11 %
201413–162,86–3,08 (C)7–14 %
20139–113,30–3,50 (C–B)0 %
201215–163,20–3,31 (C)0 %
201119–203,42–3,50 (C–B)0 %
200921–233,36–3,50 (C–B)0 %
200821–223,00–3,09 (C)0 %
200710–133,09–3,42 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om MUST2058

Hva er snittkarakteren i MUST2058 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,25–3,36, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 355–385 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2007–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MUST2058?

0,8–1,7 % av kandidatene har strøket i MUST2058 ved NTNU i perioden 2007–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MUST2058?

Den vanligste karakteren i MUST2058 er C (44–47 % av kandidatene), og 37–41 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MUST2058?

MUST2058 Scenelyd gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Er MUST2058 vanskelig?

Studenter som har tatt emnet (4 svar) vurderer vanskeligheten som «Svært vanskelig» og arbeidsmengden som «Lite arbeidsomt», og 0,8–1,7 % stryker.

Hvem tar MUST2058?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MUST2058?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MUST2058?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MUST-emner ved NTNU

Mest tatte emner ved Institutt for musikk

Kort oppsummert

I perioden 2007–2025 har 355–385 kandidater tatt MUST2058 (Scenelyd) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,25–3,36 (C), den vanligste karakteren er C, og 37–41 % ender på A eller B. 0,8–1,7 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2007–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,8–1,7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.