Hopp til innhold

MUSV1013: Etnomusikologi

Snitt (beståtte)
3,82–3,88B
Stryk
0,5–1 %
Kandidater
392–407
År
2005–2021

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2005–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

Vanskelighet: VanskeligArbeidsmengde: Arbeidsomt1 vurdering fra studenter · emnr.no ↗

V2021

snitt 4,06–4,25 blant beståtte

4,06–4,25 med stryk

16–18 kandidater

7
A39–44
7
B39–44
1–2
C6–12
1–2
D6–12
0
E0 %
0
F0 %
V2005V2021

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2005: 3,86V2006: 3,39–3,45V2007: 3,89–3,96V2008: 3,78–3,84V2009: 3,80V2010: 4,03V2011: 4,14–4,25V2012: 3,69–3,75V2014: 3,64–3,77V2015: 4,17V2016: 3,72–3,79V2017: 3,69–3,76V2018: 3,78–3,94V2019: 3,91–4,00V2020: 4,13–4,21V2021: 4,06–4,25V2005V2009V2014V2017V20214,06–4,25

Stryk per termin

25 %12.5 %V2005: 0 %V2006: 0 %V2007: 0 %V2008: 0 %V2009: 0 %V2010: 0 %V2011: 0 %V2012: 0 %V2014: 0 %V2015: 0 %V2016: 0 %V2017: 0 %V2018: 5–11 %V2019: 0 %V2020: 6–13 %V2021: 0 %V2005V2009V2014V2017V20210 %
27–28
A108
36–38
B148
28–30
C115–117
4–6
D17–26
0–1
E2–4
0–1
F2–4

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,82–3,88
Snitt med stryk
3,78–3,86
Strykprosent
0,5–1 %
Med bokstavkarakter
392–407

År for år

16 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202116–184,06–4,25 (B)0 %
202015–174,13–4,21 (B)6–13 %
201922–233,91–4,00 (B)0 %
201818–203,78–3,94 (B)5–11 %
201725–263,69–3,76 (B)0 %
201624–253,72–3,79 (B)0 %
2015124,17 (B)0 %
201413–143,64–3,77 (B)0 %
201228–293,69–3,75 (B)0 %
201120–214,14–4,25 (B)0 %
2010294,03 (B)0 %
2009303,80 (B)0 %
200831–323,78–3,84 (B)0 %
200727–283,89–3,96 (B)0 %
200640–413,39–3,45 (C)0 %
2005423,86 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om MUSV1013

Hva er snittkarakteren i MUSV1013 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,82–3,88, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 392–407 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2005–2021, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MUSV1013?

0,5–1 % av kandidatene har strøket i MUSV1013 ved NTNU i perioden 2005–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MUSV1013?

Den vanligste karakteren i MUSV1013 er B (36–38 % av kandidatene), og 63–65 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MUSV1013?

MUSV1013 Etnomusikologi gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Er MUSV1013 vanskelig?

Studenter som har tatt emnet (1 svar) vurderer vanskeligheten som «Vanskelig» og arbeidsmengden som «Arbeidsomt», og 0,5–1 % stryker.

Hvem tar MUSV1013?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MUSV1013?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MUSV1013?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MUSV-emner ved NTNU

Emner studentene på MUSV1013 også tar

Fra Musikkvitenskap - bachelor: studentene der tar både MUSV1013 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2005–2021 har 392–407 kandidater tatt MUSV1013 (Etnomusikologi) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,82–3,88 (B), den vanligste karakteren er B, og 63–65 % ender på A eller B. 0,5–1 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2005–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,5–1 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.