Hopp til innhold

MUSV2023: Hovedinstrument 3 med hørelære

Snitt (beståtte)
3,88–3,97B
Stryk
0 %
Kandidater
116–124
År
2019–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2019–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

Vanskelighet: Svært lettArbeidsmengde: Ikke arbeidsomt1 vurdering fra studenter · emnr.no ↗

H2025

snitt 3,25–3,33 blant beståtte

3,25–3,33 med stryk

20–21 kandidater

1–2
A5–10
6
B29–30
10
C48–50
3
D14–15
0
E0 %
0
F0 %
H2019H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2019: 4,27–4,36H2020: 3,64–3,92H2021: 4,00–4,08H2022: 4,00H2023: 4,42–4,55H2024: 3,81–3,93H2025: 3,25–3,33H2019H2020H2022H2023H20253,25–3,33

Stryk per termin

25 %12.5 %H2019: 0 %V2020: 0 %H2020: 0 %H2021: 0 %H2022: 0 %H2023: 0 %H2024: 0 %H2025: 0 %H2019H2020H2022H2023H20250 %
27–30
A32–34
41–44
B50
21–24
C25–28
5–8
D6–9
0 %
E0
0 %
F0

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,88–3,97
Snitt med stryk
3,88–3,97
Strykprosent
0 %
Med bokstavkarakter
113–121

3 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

7 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202520–213,25–3,33 (C)0 %
202415–163,81–3,93 (B)0 %
202311–124,42–4,55 (B–A)0 %
2022154,00 (B)0 %
202126–274,00–4,08 (B)0 %
202015–183,64–3,92 (B)0 %
201914–154,27–4,36 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om MUSV2023

Hva er snittkarakteren i MUSV2023 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,88–3,97, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 113–121 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2019–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MUSV2023?

0 % av kandidatene har strøket i MUSV2023 ved NTNU i perioden 2019–2025.

Hvilken karakter er vanligst i MUSV2023?

Den vanligste karakteren i MUSV2023 er B (41–44 % av kandidatene), og 69–73 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MUSV2023?

MUSV2023 Hovedinstrument 3 med hørelære gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Er MUSV2023 vanskelig?

Studenter som har tatt emnet (1 svar) vurderer vanskeligheten som «Svært lett» og arbeidsmengden som «Ikke arbeidsomt», og 0 % stryker.

Hvem tar MUSV2023?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MUSV2023?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MUSV2023?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MUSV-emner ved NTNU

Emner studentene på MUSV2023 også tar

Fra Musikkvitenskap - bachelor: studentene der tar både MUSV2023 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2019–2025 har 116–124 kandidater tatt MUSV2023 (Hovedinstrument 3 med hørelære) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,88–3,97 (B), den vanligste karakteren er B, og 69–73 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2019–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 60–75 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.