- Snitt (beståtte)
- 3,77–3,91B
- Stryk
- 0,5–1,1 %
- Kandidater
- 178–196
- År
- 2009–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2009–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2025
snitt 5,00 blant beståtte
5,00 med stryk
14 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,77–3,91
- Snitt med stryk
- 3,73–3,89
- Strykprosent
- 0,5–1,1 %
- Med bokstavkarakter
- 178–196
År for år
13 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 14 | 5,00 (A) | 0 % |
| 2024 | 21 | 4,29 (B) | 0 % |
| 2022 | 18 | 3,94 (B) | 0 % |
| 2021 | 27 | 3,81 (B) | 0 % |
| 2019 | 11–12 | 3,67–3,82 (B) | 0 % |
| 2017 | 3 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2016 | 9–11 | 3,73–4,00 (B) | 0 % |
| 2014 | 11–14 | 3,62–3,92 (B) | 0 % |
| 2013 | 20–23 | 3,23–3,48 (C) | 0 % |
| 2012 | 6–9 | 3,38–3,86 (C–B) | 0 % |
| 2011 | 14–15 | 3,36–3,47 (C) | 0 % |
| 2010 | 12–14 | 3,54–3,77 (B) | 0 % |
| 2009 | 12–15 | 3,33–3,58 (C–B) | 7–15 % |
Ofte stilte spørsmål om PK6019
Hva er snittkarakteren i PK6019 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,77–3,91, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 178–196 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2009–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i PK6019?
0,5–1,1 % av kandidatene har strøket i PK6019 ved NTNU i perioden 2009–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i PK6019?
Den vanligste karakteren i PK6019 er B (44–48 % av kandidatene), og 66–72 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir PK6019?
PK6019 Driftssikkerhet, vedlikeholdsstyring gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hva ligger du an til i PK6019?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere PK-emner ved NTNU
- PK6200 Praktisk prosjektledelse
- PK6203 Praktisk prosjektledelse
- PK6100 Ledelse og eierskap i prosjekter
- PK6207 Ledelse og organisering av prosjektarbeid
- PK6400 Praktisk prosjektledelse
- PK6017 Risikoanalyse
- PK6206 Fra behov til prosjekt
- PK6210 PM Essential
- PK6901 Organisasjon og ledelse, masteroppgave
- PK6262 PM Essential II
Emner studentene på PK6019 også tar
- BA6073 Drift, vedlikehold og sikkerhet i samferdselstunneler 217 kandidater
- BA6072 Planlegging og bygging av samferdselstunneler 212 kandidater
- VM6001 Damsikkerhet II 401 kandidater
- RAD6901 Organisasjon og ledelse, masteroppgave 128 kandidater
- SOS6901 Organisasjon og ledelse, masteroppgave 132 kandidater
- BA6063 Geoteknikk - Introduksjon 240 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2009–2025 har 178–196 kandidater tatt PK6019 (Driftssikkerhet, vedlikeholdsstyring) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,77–3,91 (B), den vanligste karakteren er B, og 66–72 % ender på A eller B. 0,5–1,1 % av kandidatene stryker. I 2025 endte snittet på 5,00 (A) – opp fra 4,29 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2009–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,5–1,1 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

