- Snitt (beståtte)
- 4,01–4,03B
- Stryk
- 0 %
- Kandidater
- 711
- År
- 2020–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2020–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2025
snitt 4,16–4,21 blant beståtte
4,16–4,21 med stryk
43–44 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 4,01–4,03
- Snitt med stryk
- 4,01–4,03
- Strykprosent
- 0 %
- Med bokstavkarakter
- 711
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 420 | 60 % | 4,06 | 0,0 % |
| Menn | 275 | 40 % | 4,03 | 0,0 % |
Av 695 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 98 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2020–2025.
År for år
6 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 65–68 | 4,09–4,15 (B) | 0 % |
| 2024 | 139 | 4,04 (B) | 0 % |
| 2023 | 163–165 | 3,92–3,94 (B) | 0 % |
| 2022 | 168 | 4,04 (B) | 0 % |
| 2021 | 148 | 4,04–4,05 (B) | 0 % |
| 2020 | 28 | 4,00 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om PK6100
Hva er snittkarakteren i PK6100 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 4,01–4,03, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 711 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2020–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i PK6100?
0 % av kandidatene har strøket i PK6100 ved NTNU i perioden 2020–2025.
Hvilken karakter er vanligst i PK6100?
Den vanligste karakteren i PK6100 er B (61 % av kandidatene), og 82 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir PK6100?
PK6100 Ledelse og eierskap i prosjekter gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hva ligger du an til i PK6100?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere PK-emner ved NTNU
- PK6200 Praktisk prosjektledelse
- PK6203 Praktisk prosjektledelse
- PK6207 Ledelse og organisering av prosjektarbeid
- PK6400 Praktisk prosjektledelse
- PK6017 Risikoanalyse
- PK6206 Fra behov til prosjekt
- PK6210 PM Essential
- PK6901 Organisasjon og ledelse, masteroppgave
- PK6019 Driftssikkerhet, vedlikeholdsstyring
- PK6262 PM Essential II
Emner studentene på PK6100 også tar
- IØ6501 Ledelse og strategi 2 172 kandidater
- SOS6502 Organisasjon og endring 1 925 kandidater
- SOS6516 Forskningsdesign og forskningsmetode 357 kandidater
- IØ6502 Økonomistyring for beslutningstakere 1 255 kandidater
- SOS6501 Digitalisering i samfunn og arbeidsliv 727 kandidater
- RAD6502 Coaching og veiledning som ledelsesverktøy 516 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2020–2025 har 711 kandidater tatt PK6100 (Ledelse og eierskap i prosjekter) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 4,01–4,03 (B), den vanligste karakteren er B, og 82 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2020–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 60–75 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

