Hopp til innhold

PK6203: Praktisk prosjektledelse

Snitt (beståtte)
3,71–3,76B
Stryk
0,3–0,6 %
Kandidater
926–949
År
2008–2020

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2008–2020. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2020

snitt 3,56 blant beståtte

3,56 med stryk

84 kandidater

9
A11 %
39
B46 %
26
C31 %
10
D12 %
0
E0 %
0
F0 %
H2008V2020

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2008: 4,15H2009: 3,37–3,52H2010: 4,22V2011: 4,05H2011: 4,00V2012: 4,00H2012: 3,06–3,31V2013: 3,67–3,73H2013: 3,96V2014: 3,84H2014: 3,52–3,62V2015: 3,74–3,85H2015: 3,51–3,67V2016: 3,71–3,78H2016: 3,91–4,00V2017: 3,76–3,82H2017: 3,27–3,45V2018: 3,71–3,74H2018: 3,67V2019: 3,72H2019: 3,65–3,68V2020: 3,56H2008V2012V2015H2017V20203,56

Stryk per termin

25 %12.5 %H2008: 0 %H2009: 0 %H2010: 0 %V2011: 0 %H2011: 0 %V2012: 0 %H2012: 0 %V2013: 0 %H2013: 0 %V2014: 0 %H2014: 2–5 %V2015: 2–5 %H2015: 0 %V2016: 0 %H2016: 3–6 %V2017: 0 %H2017: 0 %V2018: 0 %H2018: 0 %V2019: 0 %H2019: 0 %V2020: 0 %H2008V2012V2015H2017V20200 %
14–15
A137–141
50–51
B473
29 %
C271
4 %
D33–40
1–2
E9–18
0–1
F3–6

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,71–3,76
Snitt med stryk
3,69–3,75
Strykprosent
0,3–0,6 %
Med bokstavkarakter
926–949

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner44453 %3,820,0 %
Menn39747 %3,740,0 %

Av 841 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 93 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2008–2020.

År for år

13 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2020843,56 (B)0 %
20191573,68–3,70 (B)0 %
20181723,69–3,70 (B)0 %
201756–603,51–3,63 (B)0 %
201662–653,83–3,90 (B)2–3 %
201577–833,64–3,77 (B)1–3 %
201487–903,68–3,73 (B)1–2 %
201373–743,88–3,89 (B)0 %
201237–393,61–3,71 (B)0 %
2011434,02 (B)0 %
2010274,22 (B)0 %
200925–273,37–3,52 (C–B)0 %
2008264,15 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om PK6203

Hva er snittkarakteren i PK6203 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,71–3,76, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 926–949 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2008–2020, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i PK6203?

0,3–0,6 % av kandidatene har strøket i PK6203 ved NTNU i perioden 2008–2020. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i PK6203?

Den vanligste karakteren i PK6203 er B (50–51 % av kandidatene), og 65–66 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir PK6203?

PK6203 Praktisk prosjektledelse gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Hva ligger du an til i PK6203?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere PK-emner ved NTNU

Mest tatte emner ved Institutt for maskinteknikk og produksjon

Kort oppsummert

I perioden 2008–2020 har 926–949 kandidater tatt PK6203 (Praktisk prosjektledelse) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,71–3,76 (B), den vanligste karakteren er B, og 65–66 % ender på A eller B. 0,3–0,6 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2008–2020, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,3–0,6 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.