- Snitt (beståtte)
- 3,35–3,52C–B
- Stryk
- 3,2–4,3 %
- Kandidater
- 254–284
- År
- 2008–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2008–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2025
snitt 4,20–4,50 blant beståtte
4,20–4,50 med stryk
4–5 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,35–3,52
- Snitt med stryk
- 3,21–3,40
- Strykprosent
- 3,2–4,3 %
- Med bokstavkarakter
- 254–284
År for år
17 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 4–5 | 4,20–4,50 (B–A) | 0 % |
| 2024 | 16–17 | 4,24–4,31 (B) | 0 % |
| 2023 | 9–11 | 3,10–3,30 (C) | 0 % |
| 2022 | 18–19 | 3,32–3,44 (C) | 0 % |
| 2021 | 21–23 | 2,68–2,86 (C) | 0 % |
| 2020 | 13–14 | 2,86–3,00 (C) | 0 % |
| 2019 | 15–19 | 3,25–3,60 (C–B) | 6–13 % |
| 2017 | 8–11 | 3,50–3,89 (B) | 0 % |
| 2016 | 13–14 | 3,71–3,85 (B) | 0 % |
| 2015 | 11–13 | 3,17–3,50 (C–B) | 0 % |
| 2014 | 22–24 | 3,45–3,57 (C–B) | 4–9 % |
| 2013 | 25 | 3,48 (C) | 0 % |
| 2012 | 22–24 | 3,00–3,17 (C) | 0 % |
| 2011 | 18–20 | 3,60–3,83 (B) | 0 % |
| 2010 | 11–12 | 3,75–3,91 (B) | 0 % |
| 2009 | 17–19 | 3,36–3,64 (C–B) | 37–41 % |
| 2008 | 11–14 | 2,92–3,17 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om PK6017
Hva er snittkarakteren i PK6017 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,35–3,52, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 254–284 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2008–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i PK6017?
3,2–4,3 % av kandidatene har strøket i PK6017 ved NTNU i perioden 2008–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i PK6017?
Den vanligste karakteren i PK6017 er B (32–36 % av kandidatene), og 48–53 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir PK6017?
PK6017 Risikoanalyse gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hva ligger du an til i PK6017?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere PK-emner ved NTNU
- PK6200 Praktisk prosjektledelse
- PK6203 Praktisk prosjektledelse
- PK6100 Ledelse og eierskap i prosjekter
- PK6207 Ledelse og organisering av prosjektarbeid
- PK6400 Praktisk prosjektledelse
- PK6206 Fra behov til prosjekt
- PK6210 PM Essential
- PK6901 Organisasjon og ledelse, masteroppgave
- PK6019 Driftssikkerhet, vedlikeholdsstyring
- PK6262 PM Essential II
Emner studentene på PK6017 også tar
- IØ6501 Ledelse og strategi 2 172 kandidater
- SOS6502 Organisasjon og endring 1 925 kandidater
- SOS6516 Forskningsdesign og forskningsmetode 357 kandidater
- IØ6502 Økonomistyring for beslutningstakere 1 255 kandidater
- SOS6501 Digitalisering i samfunn og arbeidsliv 727 kandidater
- RAD6502 Coaching og veiledning som ledelsesverktøy 516 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2008–2025 har 254–284 kandidater tatt PK6017 (Risikoanalyse) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,35–3,52 (C–B), den vanligste karakteren er B, og 48–53 % ender på A eller B. 3,2–4,3 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2008–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,2–4,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

