Hopp til innhold

TBA4130: Produksjonsledelse i BA-prosjekt

Snitt (beståtte)
3,98–3,99B
Stryk
0 %
Kandidater
1 097
År
2005–2022

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2005–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

Vanskelighet: Svært vanskeligArbeidsmengde: Svært arbeidsomt1 vurdering fra studenter · emnr.no ↗

V2022

snitt 4,21–4,22 blant beståtte

4,21–4,22 med stryk

89–90 kandidater

21
A23–24
67
B74–75
1–2
C1–2
0
D0 %
0
E0 %
0
F0 %
V2005V2022

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2005: 3,78–3,81V2006: 3,93V2007: 3,90V2008: 3,78V2009: 3,97V2010: 3,46–3,48V2011: 4,22V2012: 4,17–4,24V2013: 3,91V2014: 3,87V2015: 3,89–3,96V2016: 4,06V2017: 4,01V2018: 4,19V2019: 3,93–3,96V2020: 4,18V2021: 4,10V2022: 4,21–4,22V2005V2009V2014V2018V20224,21–4,22

Stryk per termin

25 %12.5 %V2005: 0 %V2006: 0 %V2007: 0 %V2008: 0 %V2009: 0 %V2010: 0 %V2011: 0 %V2012: 0 %V2013: 0 %V2014: 0 %V2015: 0 %V2016: 0 %V2017: 0 %V2018: 0 %V2019: 0 %V2020: 0 %V2021: 0 %V2022: 0 %V2005V2009V2014V2018V20220 %
15 %
A165
69 %
B760
15 %
C165–167
1 %
D7–11
0 %
E0
0 %
F0

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,98–3,99
Snitt med stryk
3,98–3,99
Strykprosent
0 %
Med bokstavkarakter
1 097

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner30134 %4,120,0 %
Menn57466 %4,020,0 %

Av 875 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 80 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2005–2022.

År for år

18 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202289–904,21–4,22 (B)0 %
2021944,10 (B)0 %
2020764,18 (B)0 %
201967–683,93–3,96 (B)0 %
2018834,19 (B)0 %
2017964,01 (B)0 %
2016944,06 (B)0 %
201527–283,89–3,96 (B)0 %
2014303,87 (B)0 %
2013333,91 (B)0 %
201217–184,17–4,24 (B)0 %
2011184,22 (B)0 %
201071–723,46–3,48 (C)0 %
2009393,97 (B)0 %
2008693,78 (B)0 %
2007593,90 (B)0 %
2006673,93 (B)0 %
200568–693,78–3,81 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om TBA4130

Hva er snittkarakteren i TBA4130 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,98–3,99, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 1 097 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2005–2022, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i TBA4130?

0 % av kandidatene har strøket i TBA4130 ved NTNU i perioden 2005–2022.

Hvilken karakter er vanligst i TBA4130?

Den vanligste karakteren i TBA4130 er B (69 % av kandidatene), og 84 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir TBA4130?

TBA4130 Produksjonsledelse i BA-prosjekt gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Er TBA4130 vanskelig?

Studenter som har tatt emnet (1 svar) vurderer vanskeligheten som «Svært vanskelig» og arbeidsmengden som «Svært arbeidsomt», og 0 % stryker.

Hvem tar TBA4130?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører TBA4130?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i TBA4130?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere TBA-emner ved NTNU

Emner studentene på TBA4130 også tar

Fra Bygg og infrastruktur - master (5-årig): studentene der tar både TBA4130 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2005–2022 har 1 097 kandidater tatt TBA4130 (Produksjonsledelse i BA-prosjekt) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,98–3,99 (B), den vanligste karakteren er B, og 84 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2005–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 60–75 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.