Hopp til innhold

TKT4222: Betongkonstruksjoner 3

Snitt (beståtte)
3,57–3,58B
Stryk
3,2–3,5 %
Kandidater
1 228
År
2008–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2008–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

snitt 3,69 blant beståtte

3,55 med stryk

77 kandidater

17
A22 %
30
B39 %
17
C22 %
7
D9 %
3
E4 %
3
F4 %
H2008H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2008: 3,49–3,53H2009: 3,21–3,25H2010: 4,03H2011: 3,22H2012: 3,41–3,44H2013: 3,43H2014: 3,97–4,01H2015: 4,51–4,54H2016: 3,13H2017: 3,73H2018: 3,27H2019: 3,75H2021: 3,47–3,51H2022: 3,61–3,64H2023: 2,94H2024: 3,39H2025: 3,69H2008H2012H2017H2021H20253,69

Stryk per termin

25 %12.5 %H2008: 3–5 %H2009: 5–6 %H2010: 1–3 %H2011: 0 %H2012: 0 %H2013: 0 %H2014: 5 %H2015: 0 %H2016: 7 %H2017: 5 %H2018: 6 %H2019: 1–3 %H2020: 0 %H2021: 6–7 %H2022: 7 %H2023: 0 %H2024: 5 %H2025: 4 %H2008H2012H2017H2021H20254 %
22 %
A255
31 %
B362
29 %
C340
10 %
D116–118
4–5
E51–56
3–4
F40–43

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,57–3,58
Snitt med stryk
3,44–3,46
Strykprosent
3,2–3,5 %
Med bokstavkarakter
1 164

64 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

18 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2025773,69 (B)4 %
2024813,39 (C)5 %
2023692,94 (C)0 %
202289–903,61–3,64 (B)7 %
202161–623,47–3,51 (C–B)6–7 %
202064–0 %
201972–733,75 (B)1–3 %
2018633,27 (C)6 %
2017753,73 (B)5 %
2016683,13 (C)7 %
201570–714,51–4,54 (A)0 %
201482–833,97–4,01 (B)5 %
2013613,43 (C)0 %
201263–643,41–3,44 (C)0 %
2011643,22 (C)0 %
201078–794,03 (B)1–3 %
200954–553,21–3,25 (C)5–6 %
200837–393,49–3,53 (C–B)3–5 %

Ofte stilte spørsmål om TKT4222

Hva er snittkarakteren i TKT4222 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,57–3,58, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 1 164 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2008–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i TKT4222?

3,2–3,5 % av kandidatene har strøket i TKT4222 ved NTNU i perioden 2008–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i TKT4222?

Den vanligste karakteren i TKT4222 er B (31 % av kandidatene), og 53 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir TKT4222?

TKT4222 Betongkonstruksjoner 3 gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Hvem tar TKT4222?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører TKT4222?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i TKT4222?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere TKT-emner ved NTNU

Emner studentene på TKT4222 også tar

Fra Bygg og infrastruktur - master (5-årig): studentene der tar både TKT4222 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2008–2025 har 1 228 kandidater tatt TKT4222 (Betongkonstruksjoner 3) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,57–3,58 (B), den vanligste karakteren er B, og 53 % ender på A eller B. 3,2–3,5 % av kandidatene stryker. I 2025 endte snittet på 3,69 (B) – opp fra 3,39 året før.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2008–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,2–3,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.