TVM4128: Vannkraft og vassdragsteknikk, videregående kurs
- Snitt (beståtte)
- 3,75B
- Stryk
- 0 %
- Kandidater
- 158
- År
- 2011–2025
H2025
snitt 3,73 blant beståtte
3,73 med stryk
11 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,75
- Snitt med stryk
- 3,75
- Strykprosent
- 0 %
- Med bokstavkarakter
- 158
År for år
15 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 11 | 3,73 (B) | 0 % |
| 2024 | 20 | 3,85 (B) | 0 % |
| 2023 | 4 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2022 | 5 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2021 | 3 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2020 | 4 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2019 | 4 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2018 | 3 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2017 | 9 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2016 | 14 | 3,64 (B) | 0 % |
| 2015 | 11 | 3,55 (B) | 0 % |
| 2014 | 12 | 3,67 (B) | 0 % |
| 2013 | 20 | 3,80 (B) | 0 % |
| 2012 | 18 | 3,22 (C) | 0 % |
| 2011 | 20 | 3,95 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om TVM4128
Hva er snittkarakteren i TVM4128 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,75, som tilsvarer bokstavkarakteren B. Tallet er basert på 158 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2011–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i TVM4128?
0 % av kandidatene har strøket i TVM4128 ved NTNU i perioden 2011–2025.
Hvilken karakter er vanligst i TVM4128?
Den vanligste karakteren i TVM4128 er B (61 % av kandidatene), og 70 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir TVM4128?
TVM4128 Vannkraft og vassdragsteknikk, videregående kurs gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hvem tar TVM4128?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører TVM4128?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i TVM4128?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere TVM-emner ved NTNU
- TVM4116 Hydromekanikk
- TVM4101 BM2 Vann og miljø
- TVM4165 Vannkraftverk og vassdragsteknikk
- TVM4105 Hydrologi
- TVM5125 Hydraulic Design
- TVM4106 Hydrologisk modellering
- TVM4850 Eksperter i team - Vann for livet
- TVM4125 Vannforsynings- og avløpsteknikk, grunnkurs
- TVM4162 Industriell økologi
- TVM4130 Urbane vannsystemer: Grå, blå og grønn
Emner studentene på TVM4128 også tar
- TKT4116 Mekanikk 1 9 799 kandidater
- TMA4110 Matematikk 3 13 680 kandidater
- TFY4106 Fysikk 4 946 kandidater
- TMA4130 Matematikk 4N 11 935 kandidater
- TKT4122 Mekanikk 2 7 520 kandidater
- TBA4125 BM4 Prosjektering 3 593 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2011–2025 har 158 kandidater tatt TVM4128 (Vannkraft og vassdragsteknikk, videregående kurs) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,75 (B), den vanligste karakteren er B, og 70 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker. I 2025 endte snittet på 3,73 (B) – ned fra 3,85 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2011–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

