Hopp til innhold

HMET5130: Linear Regression Analyses

Snitt (beståtte)
4,15–4,26B
Stryk
1,5–3,1 %
Kandidater
254–270
År
2013–2022

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2013–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2022

snitt 4,08 blant beståtte

3,53–3,79 med stryk

14–15 kandidater

4
A27–29
6
B40–43
3
C20–21
0
D0 %
0
E0 %
1–2
F7–13
H2013V2022

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2013: 4,29V2014: 3,75–4,00V2015: 3,88–4,00V2016: 4,21–4,35V2017: 4,30–4,38V2018: 4,07–4,33V2019: 4,03–4,14V2020: 4,21–4,30V2021: 4,31–4,38V2022: 4,08H2013V2015V2018V2020V20224,08

Stryk per termin

25 %12.5 %H2013: 0 %V2014: 0 %V2015: 4–8 %V2016: 3–7 %V2017: 0 %V2018: 0 %V2019: 0 %V2020: 3–5 %V2021: 0 %V2022: 7–13 %H2013V2015V2018V2020V20227–13 %
43–46
A117
34–37
B93
12–13
C31–34
2–4
D5–10
2–3
E4–8
2–3
F4–8

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
4,15–4,26
Snitt med stryk
4,03–4,19
Strykprosent
1,5–3,1 %
Med bokstavkarakter
254–270

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner15976 %4,430,0 %
Menn5124 %4,670,0 %

Av 210 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 88 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2013–2022.

År for år

10 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202214–154,08 (B)7–13 %
202134–354,31–4,38 (B)0 %
202038–404,21–4,30 (B)3–5 %
201929–304,03–4,14 (B)0 %
201824–274,07–4,33 (B)0 %
201732–334,30–4,38 (B)0 %
201627–304,21–4,35 (B)3–7 %
201525–273,88–4,00 (B)4–8 %
201410–123,75–4,00 (B)0 %
2013214,29 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om HMET5130

Hva er snittkarakteren i HMET5130 ved UiO?

Snittet blant beståtte er 4,15–4,26, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 254–270 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2013–2022, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i HMET5130?

1,5–3,1 % av kandidatene har strøket i HMET5130 ved UiO i perioden 2013–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i HMET5130?

Den vanligste karakteren i HMET5130 er A (43–46 % av kandidatene), og 78–83 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir HMET5130?

HMET5130 Linear Regression Analyses gir 5,0 studiepoeng ved Universitetet i Oslo.

Hva ligger du an til i HMET5130?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere HMET-emner ved UiO

Emner studentene på HMET5130 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2013–2022 har 254–270 kandidater tatt HMET5130 (Linear Regression Analyses) ved Universitetet i Oslo. Snittkarakteren blant beståtte er 4,15–4,26 (B), den vanligste karakteren er A, og 78–83 % ender på A eller B. 1,5–3,1 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2013–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,5–3,1 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.