Hopp til innhold

MUS2001: Film music

Snitt (beståtte)
3,46–3,53C–B
Stryk
3,8–5,5 %
Kandidater
126–133
År
2015–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2015–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 3,04–3,19 blant beståtte

2,73–2,87 med stryk

29–31 kandidater

1–2
A3–7
7
B23–24
13
C42–45
4
D13–14
1–2
E3–7
3
F10 %
V2015V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2015: 3,64V2016: 3,60V2021: 3,44–3,61V2024: 3,62–3,68V2025: 3,04–3,19V2015V2016V2021V2024V20253,04–3,19

Stryk per termin

25 %12.5 %V2015: 4–8 %V2016: 4–7 %V2021: 0 %V2024: 0 %V2025: 11 %V2015V2016V2021V2024V202511 %
14–16
A19–20
32–34
B43
32–34
C43
11–13
D14–16
2–3
E2–4
4–5
F5–7

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,46–3,53
Snitt med stryk
3,27–3,39
Strykprosent
3,8–5,5 %
Med bokstavkarakter
126–133

År for år

5 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202529–313,04–3,19 (C)10 %
202425–263,62–3,68 (B)0 %
202123–253,44–3,61 (C–B)0 %
201626–273,60 (B)4–7 %
201523–243,64 (B)4–8 %

Ofte stilte spørsmål om MUS2001

Hva er snittkarakteren i MUS2001 ved UiO?

Snittet blant beståtte er 3,46–3,53, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 126–133 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2015–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MUS2001?

3,8–5,5 % av kandidatene har strøket i MUS2001 ved UiO i perioden 2015–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MUS2001?

Den vanligste karakteren i MUS2001 er B (32–34 % av kandidatene), og 47–50 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MUS2001?

MUS2001 Film music gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Oslo.

Hvem tar MUS2001?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MUS2001?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MUS2001?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MUS-emner ved UiO

Emnekoden MUS2001 ved andre læresteder

Emner studentene på MUS2001 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2015–2025 har 126–133 kandidater tatt MUS2001 (Film music) ved Universitetet i Oslo. Snittkarakteren blant beståtte er 3,46–3,53 (C–B), den vanligste karakteren er B, og 47–50 % ender på A eller B. 3,8–5,5 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2015–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,8–5,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.