ING3054: Prosjektarbeid i tverrfaglige team
- Snitt (beståtte)
- 3,98–3,99B
- Stryk
- 1,2 %
- Kandidater
- 344
- År
- 2017–2021
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2017–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2021
snitt 3,95–3,98 blant beståtte
3,95–3,98 med stryk
39–40 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,98–3,99
- Snitt med stryk
- 3,93–3,94
- Strykprosent
- 1,2 %
- Med bokstavkarakter
- 344
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 103 | 31 % | 4,11 | 0,0 % |
| Menn | 228 | 69 % | 3,98 | 0,0 % |
Av 331 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 97 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2017–2021.
År for år
5 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2021 | 39–40 | 3,95–3,98 (B) | 0 % |
| 2020 | 50–51 | 4,27–4,30 (B) | 0 % |
| 2019 | 60 | 3,75 (B) | 0 % |
| 2018 | 94–95 | 3,92–3,94 (B) | 4 % |
| 2017 | 101 | 4,03 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om ING3054
Hva er snittkarakteren i ING3054 ved HVL?
Snittet blant beståtte er 3,98–3,99, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 344 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2017–2021, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i ING3054?
1,2 % av kandidatene har strøket i ING3054 ved HVL i perioden 2017–2021.
Hvilken karakter er vanligst i ING3054?
Den vanligste karakteren i ING3054 er B (52–53 % av kandidatene), og 75–76 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir ING3054?
ING3054 Prosjektarbeid i tverrfaglige team gir 10,0 studiepoeng ved Høgskulen på Vestlandet.
Hvem tar ING3054?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører ING3054?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i ING3054?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere ING-emner ved HVL
- ING161 Kjemi for ingeniører
- ING101 Teknologiledelse, økonomi og nyskaping
- ING303 Systemtenking og innovasjon for ingeniører
- ING102 Innføring i ingeniørfaglig yrkesutøvelse og arbeidsmetoder
- ING106 Innføring i ingeniørfaglig yrkesutøvelse og arbeidsmetoder
- ING104 Innføring i ingeniørfaglig yrkesutøvelse og arbeidsmetoder
- ING202 Programmering for ingeniører
- ING100 Ingeniørfaglig innføringsemne
- ING172 Klassisk mekanikk og termodynamikk
- ING127 Innføring i ingeniørfaglig yrkesutøvelse og arbeidsmetoder
Emner studentene på ING3054 også tar
- ING171 Klassisk mekanikk 242 kandidaterTas også på Bachelor i ingeniørfag, Brannsikkerhet
- ING0010 Grunnleggende matematikk 288 kandidaterTas også på Bachelor i ingeniørfag, maskin
- ING0013 Grunnleggende fysikk 93 kandidaterTas også på Bachelor i ingeniørfag, maskin
- MAS149 Statikk og fasthetslære 87 kandidaterTas også på Bachelor i ingeniørfag, Brannsikkerhet
- ING2043 Branndynamikk 183 kandidaterTas også på Bachelor i ingeniørfag, Brannsikkerhet
- SIK203 Varmelære 104 kandidaterTas også på Bachelor i ingeniørfag, Brannsikkerhet
Kort oppsummert
I perioden 2017–2021 har 344 kandidater tatt ING3054 (Prosjektarbeid i tverrfaglige team) ved Høgskulen på Vestlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,98–3,99 (B), den vanligste karakteren er B, og 75–76 % ender på A eller B. 1,2 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2017–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 60–75 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

