Hopp til innhold

TBA4175: Brannteknikk

Snitt (beståtte)
2,78–2,82C
Stryk
4,5–5,3 %
Kandidater
877–903
År
2005–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2005–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 2,28–2,35 blant beståtte

2,16–2,29 med stryk

37–39 kandidater

1–2
A3–5
5
B13–14
6
C15–16
15
D38–41
9
E23–24
1–2
F3–5
V2005V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2005: 1,89–1,95V2006: 2,58–2,64V2007: 2,77–2,81V2008: 3,03–3,09V2009: 3,02–3,06V2010: 3,03–3,08V2011: 3,63–3,70V2012: 2,85–2,91V2013: 2,88–2,93V2014: 2,53–2,58V2015: 2,82–2,87V2016: 2,80V2017: 3,00–3,06V2018: 2,69–2,76V2019: 2,72–2,78V2020: 2,49–2,54V2021: 3,94V2022: 2,47–2,51V2023: 2,42–2,47V2024: 2,32V2025: 2,28–2,35V2005V2010V2015V2020V20252,28–2,35

Stryk per termin

25 %12.5 %V2005: 3–5 %V2006: 0 %V2007: 0 %V2008: 3–6 %V2009: 12 %V2010: 0 %V2011: 0 %V2012: 0 %V2013: 2–5 %V2014: 8 %V2015: 2–4 %V2016: 12 %V2017: 15 %V2018: 3–5 %V2019: 17 %V2020: 6 %V2021: 0 %V2022: 3–5 %V2023: 0 %V2024: 10 %V2025: 3–5 %V2005V2010V2015V2020V20253–5 %
4–6
A38–51
19 %
B167–169
36–38
C329
20–21
D181–182
14 %
E122–125
4–5
F40–47

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,78–2,82
Snitt med stryk
2,63–2,69
Strykprosent
4,5–5,3 %
Med bokstavkarakter
877–903

År for år

21 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202537–392,28–2,35 (D)3–5 %
2024412,32 (D)10 %
202350–512,42–2,47 (D)0 %
202237–392,47–2,51 (D–C)3–5 %
2021343,94 (B)0 %
202048–492,49–2,54 (D–C)6 %
201943–442,72–2,78 (C)16 %
201837–392,69–2,76 (C)3–5 %
201735–363,00–3,06 (C)14 %
2016342,80 (C)12 %
201545–472,82–2,87 (C)2–4 %
201451–522,53–2,58 (C)8 %
201343–452,88–2,93 (C)2–5 %
201234–352,85–2,91 (C)0 %
201154–563,63–3,70 (B)0 %
201038–393,03–3,08 (C)0 %
200953–543,02–3,06 (C)11 %
200835–373,03–3,09 (C)3–6 %
200747–482,77–2,81 (C)0 %
200643–442,58–2,64 (C)0 %
200538–401,89–1,95 (D)3–5 %

Ofte stilte spørsmål om TBA4175

Hva er snittkarakteren i TBA4175 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 2,78–2,82, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 877–903 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2005–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i TBA4175?

4,5–5,3 % av kandidatene har strøket i TBA4175 ved NTNU i perioden 2005–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i TBA4175?

Den vanligste karakteren i TBA4175 er C (36–38 % av kandidatene), og 23–25 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir TBA4175?

TBA4175 Brannteknikk gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Hvem tar TBA4175?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører TBA4175?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i TBA4175?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere TBA-emner ved NTNU

Emner studentene på TBA4175 også tar

Fra Bygg og infrastruktur - master (5-årig): studentene der tar både TBA4175 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2005–2025 har 877–903 kandidater tatt TBA4175 (Brannteknikk) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,78–2,82 (C), den vanligste karakteren er C, og 23–25 % ender på A eller B. 4,5–5,3 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2005–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 4,5–5,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.