TTT4215: Antenneteknikk
- Snitt (beståtte)
- 3,42C
- Stryk
- 7,1 %
- Kandidater
- 127
- År
- 2008–2024
V2024
snitt 2,63 blant beståtte
2,63 med stryk
8 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,42
- Snitt med stryk
- 3,15
- Strykprosent
- 7,1 %
- Med bokstavkarakter
- 115
12 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.
År for år
15 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8 | 2,63 (C) | 0 % |
| 2023 | 7 | 3,43 (C) | 0 % |
| 2022 | 15 | 3,87 (B) | 0 % |
| 2021 | 10 | 4,30 (B) | 0 % |
| 2020 | 12 | – | 0 % |
| 2019 | 12 | 4,00 (B) | 50 % |
| 2018 | 3 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2017 | 12 | 3,00 (C) | 0 % |
| 2016 | 5 | 2,00 (D) | 0 % |
| 2014 | 3 | 3,00 (C) | 0 % |
| 2013 | 9 | 2,67 (C) | 0 % |
| 2012 | 8 | 3,50 (B) | 0 % |
| 2011 | 3 | – | 100 % |
| 2010 | 6 | 3,50 (B) | 0 % |
| 2008 | 14 | 3,71 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om TTT4215
Hva er snittkarakteren i TTT4215 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,42, som tilsvarer bokstavkarakteren C. Tallet er basert på 115 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2008–2024, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i TTT4215?
7,1 % av kandidatene har strøket i TTT4215 ved NTNU i perioden 2008–2024.
Hvilken karakter er vanligst i TTT4215?
Den vanligste karakteren i TTT4215 er B (34 % av kandidatene), og 44 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir TTT4215?
TTT4215 Antenneteknikk gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hvem tar TTT4215?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører TTT4215?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i TTT4215?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere TTT-emner ved NTNU
- TTT4120 Digital signalbehandling
- TTT4203 Innføring i analog og digital elektronikk
- TTT4234 Romteknologi I
- TTT4255 Elektronisk systemdesign, grunnkurs
- TTT4110 Signalbehandling og kommunikasjon
- TTT4275 Estimering, deteksjon og klassifisering
- TTT4260 Elektronisk systemdesign og -analyse I
- TTT4265 Elektronisk systemdesign og -analyse II
- TTT4270 Elektronisk systemdesign, prosjekt
- TTT4280 Sensorer og instrumentering
Emner studentene på TTT4215 også tar
- TMA4106 Matematikk 2 1 253 kandidater
- TFE4152 Design av integrerte kretser 1 028 kandidater
- TFE4120 Elektromagnetisme 4 280 kandidater
- TMA4101 Matematikk 1 1 325 kandidater
- TFY4115 Fysikk 4 653 kandidater
- TMA4111 Matematikk 3 1 062 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2008–2024 har 127 kandidater tatt TTT4215 (Antenneteknikk) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,42 (C), den vanligste karakteren er B, og 44 % ender på A eller B. 7,1 % av kandidatene stryker. I 2024 endte snittet på 2,63 (C) – ned fra 3,43 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2008–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

