TVM5140: Economic Assessment of Hydropower Projects
- Snitt (beståtte)
- 3,23–3,33C
- Stryk
- 2,4–3,9 %
- Kandidater
- 354–379
- År
- 2006–2022
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2006–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2022
snitt 2,75–3,00 blant beståtte
2,75–3,00 med stryk
15–17 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,23–3,33
- Snitt med stryk
- 3,11–3,25
- Strykprosent
- 2,4–3,9 %
- Med bokstavkarakter
- 354–379
År for år
17 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2022 | 15–17 | 2,75–3,00 (C) | 0 % |
| 2021 | 32 | 3,38 (C) | 0 % |
| 2020 | 25–26 | 2,86–2,95 (C) | 15–16 % |
| 2019 | 24–25 | 3,39 (C) | 4–8 % |
| 2018 | 38–39 | 2,85–2,89 (C) | 0 % |
| 2017 | 26–28 | 2,96–3,04 (C) | 4–7 % |
| 2016 | 24–25 | 3,12–3,21 (C) | 0 % |
| 2015 | 21–23 | 3,14–3,25 (C) | 5–9 % |
| 2014 | 19–21 | 3,38–3,58 (C–B) | 0 % |
| 2013 | 18–20 | 3,33–3,47 (C) | 5–11 % |
| 2012 | 21–22 | 3,14–3,24 (C) | 0 % |
| 2011 | 16–17 | 3,59–3,69 (B) | 0 % |
| 2010 | 17–21 | 3,22–3,53 (C–B) | 5–11 % |
| 2009 | 13–14 | 3,57–3,69 (B) | 0 % |
| 2008 | 11–13 | 3,77–4,00 (B) | 0 % |
| 2007 | 16–18 | 3,44–3,69 (C–B) | 0 % |
| 2006 | 18 | 3,72 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om TVM5140
Hva er snittkarakteren i TVM5140 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,23–3,33, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 354–379 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2006–2022, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i TVM5140?
2,4–3,9 % av kandidatene har strøket i TVM5140 ved NTNU i perioden 2006–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i TVM5140?
Den vanligste karakteren i TVM5140 er B (31–33 % av kandidatene), og 43–46 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir TVM5140?
TVM5140 Economic Assessment of Hydropower Projects gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hva ligger du an til i TVM5140?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere TVM-emner ved NTNU
- TVM4116 Hydromekanikk
- TVM4101 BM2 Vann og miljø
- TVM4165 Vannkraftverk og vassdragsteknikk
- TVM4105 Hydrologi
- TVM5125 Hydraulic Design
- TVM4106 Hydrologisk modellering
- TVM4850 Eksperter i team - Vann for livet
- TVM4125 Vannforsynings- og avløpsteknikk, grunnkurs
- TVM4162 Industriell økologi
- TVM4130 Urbane vannsystemer: Grå, blå og grønn
Emner studentene på TVM5140 også tar
- TVM5171 Modellering av vannressurser 384 kandidater
- TVM5135 Vannkraftplanlegging 423 kandidater
- TVM5115 Planning and Design of Dams 418 kandidater
- TGB5110 Ingeniørgeologi og tunnelbyggeteknikk, grunnkurs 616 kandidater
- TVM5132 Prefeasibility Study in Hydropower Development 203 kandidater
- TVM5160 Sedimenthåndtering ved vannkraftkonstruksjoner 319 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2006–2022 har 354–379 kandidater tatt TVM5140 (Economic Assessment of Hydropower Projects) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,23–3,33 (C), den vanligste karakteren er B, og 43–46 % ender på A eller B. 2,4–3,9 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2006–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,4–3,9 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

