Hopp til innhold

TVM5160: Sedimenthåndtering ved vannkraftkonstruksjoner

Snitt (beståtte)
3,90–4,00B
Stryk
0,3–0,6 %
Kandidater
338–357
År
2004–2023

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2023. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2023

snitt 3,94–4,14 blant beståtte

3,50–3,87 med stryk

15–18 kandidater

5
A28–33
7
B39–47
1–2
C6–13
1–2
D6–13
0
E0 %
1–2
F6–13
H2004H2023

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2004: 4,31–4,40H2005: 3,74H2006: 3,89–4,00H2007: 3,40–3,69H2008: 3,57H2009: 3,64–3,77H2010: 3,44H2011: 3,63–3,73H2012: 3,25–3,67H2013: 4,38–4,47H2014: 4,09H2015: 3,90–4,00H2016: 3,56–3,81H2017: 4,04–4,14H2018: 4,04H2019: 4,18H2020: 4,00H2021: 4,47H2022: 4,00–4,19H2023: 3,94–4,14H2004H2009H2014H2018H20233,94–4,14

Stryk per termin

25 %12.5 %H2004: 0 %H2005: 0 %H2006: 0 %H2007: 0 %H2008: 0 %H2009: 0 %H2010: 0 %H2011: 0 %H2012: 0 %H2013: 0 %H2014: 0 %H2015: 0 %H2016: 0 %H2017: 0 %H2018: 0 %H2019: 0 %H2020: 0 %H2021: 0 %H2022: 0 %H2023: 6–13 %H2004H2009H2014H2018H20236–13 %
31–33
A112
39–42
B141
17–19
C59–64
6–9
D22–32
1–2
E3–6
0–1
F1–2

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,90–4,00
Snitt med stryk
3,88–3,99
Strykprosent
0,3–0,6 %
Med bokstavkarakter
338–357

År for år

20 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202315–183,94–4,14 (B)6–13 %
202216–184,00–4,19 (B)0 %
2021194,47 (B)0 %
2020124,00 (B)0 %
2019224,18 (B)0 %
2018284,04 (B)0 %
201722–234,04–4,14 (B)0 %
201616–183,56–3,81 (B)0 %
201520–213,90–4,00 (B)0 %
2014224,09 (B)0 %
201315–164,38–4,47 (B)0 %
20129–123,25–3,67 (C–B)0 %
201115–163,63–3,73 (B)0 %
2010163,44 (C)0 %
200913–143,64–3,77 (B)0 %
2008143,57 (B)0 %
200713–153,40–3,69 (C–B)0 %
200617–183,89–4,00 (B)0 %
2005193,74 (B)0 %
200415–164,31–4,40 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om TVM5160

Hva er snittkarakteren i TVM5160 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,90–4,00, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 338–357 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2023, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i TVM5160?

0,3–0,6 % av kandidatene har strøket i TVM5160 ved NTNU i perioden 2004–2023. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i TVM5160?

Den vanligste karakteren i TVM5160 er B (39–42 % av kandidatene), og 71–75 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir TVM5160?

TVM5160 Sedimenthåndtering ved vannkraftkonstruksjoner gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Hva ligger du an til i TVM5160?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere TVM-emner ved NTNU

Emner studentene på TVM5160 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2004–2023 har 338–357 kandidater tatt TVM5160 (Sedimenthåndtering ved vannkraftkonstruksjoner) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,90–4,00 (B), den vanligste karakteren er B, og 71–75 % ender på A eller B. 0,3–0,6 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2023, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,3–0,6 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.