MU-127: Musikk, samfunn og kultur
- Snitt (beståtte)
- 3,14–3,32C
- Stryk
- 3,4–3,8 %
- Kandidater
- 106–119
- År
- 2008–2015
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2008–2015. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2015
snitt 3,58–3,91 blant beståtte
3,58–3,91 med stryk
10–13 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,14–3,32
- Snitt med stryk
- 3,03–3,20
- Strykprosent
- 3,4–3,8 %
- Med bokstavkarakter
- 106–119
År for år
8 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2015 | 10–13 | 3,58–3,91 (B) | 0 % |
| 2014 | 10–12 | 3,36–3,64 (C–B) | 0 % |
| 2013 | 11–12 | 3,00–3,18 (C) | 0 % |
| 2012 | 16–18 | 3,06–3,29 (C) | 0 % |
| 2011 | 13–14 | 3,50–3,62 (B) | 0 % |
| 2010 | 15–16 | 3,06–3,20 (C) | 0 % |
| 2009 | 21–22 | 2,50–2,53 (C) | 18–19 % |
| 2008 | 10–12 | 3,36–3,64 (C–B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om MU-127
Hva er snittkarakteren i MU-127 ved UiA?
Snittet blant beståtte er 3,14–3,32, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 106–119 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2008–2015, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i MU-127?
3,4–3,8 % av kandidatene har strøket i MU-127 ved UiA i perioden 2008–2015. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i MU-127?
Den vanligste karakteren i MU-127 er B (34–39 % av kandidatene), og 42–47 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir MU-127?
MU-127 Musikk, samfunn og kultur gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Agder.
Hva ligger du an til i MU-127?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere MU-emner ved UiA
- MU-110 Musikk i førskolelærerutdanningen
- MU-145 Musikkutøving og kulturforståelse I
- MU-146 Musikalske innføringsemner I
- MU-147 Musikkutøving og kulturforståelse II
- MU-148 Musikalske innføringsemner ll
- MUR107 Musikkvitenskapelig teori og metode
- MUR114 Musikkhistorie
- MUR200 Hovedinstrument 2
- MU-402 Estetisk workshop
- MU-130 Musikkteoretiske ferdigheter
Mest tatte emner ved Institutt for klassisk musikk og musikkpedagogikk
- PED134 Pedagogikk 328 kandidater
- ME-406 Musikkvitenskapelig teori og metode 220 kandidater
- MU-131 Utøving og formidling 176 kandidater
- MUK402 Individuell utøving og ensemblevirksomhet I 173 kandidater
- MU-132 Didaktikk og praksis 173 kandidater
- MUK403 Individuell utøving og ensemblevirksomhet III 140 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2008–2015 har 106–119 kandidater tatt MU-127 (Musikk, samfunn og kultur) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 3,14–3,32 (C), den vanligste karakteren er B, og 42–47 % ender på A eller B. 3,4–3,8 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2008–2015, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,4–3,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

