Hopp til innhold

MU-146: Musikalske innføringsemner I

Snitt (beståtte)
3,23–3,33C
Stryk
16,1–17,1 %
Kandidater
419–443
År
2013–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2013–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

snitt 3,30–3,48 blant beståtte

2,53–2,61 med stryk

29–32 kandidater

0
A0 %
13
B43–46
6
C20–21
1–2
D3–7
1–2
E3–7
7
F23–25
H2013H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2013: 3,38–3,56V2014: 2,14–2,63H2014: 3,57V2015: 3,00–3,22H2015: 3,10–3,18H2016: 3,58–3,67V2017: 2,71–2,88H2017: 3,35–3,53H2018: 2,96–3,11H2019: 2,87–2,95H2020: 3,49H2021: 3,52V2022: 3,40–3,67H2022: 2,85–2,92V2023: 2,71–2,88H2023: 3,17–3,23H2024: 3,50–3,61H2025: 3,30–3,48H2013H2015H2019H2022H20253,30–3,48

Stryk per termin

50 %25 %H2013: 29–32 %V2014: 0 %H2014: 15 %V2015: 0 %H2015: 15–16 %H2016: 30–31 %V2017: 0 %H2017: 23–26 %H2018: 14 %H2019: 13 %H2020: 12 %H2021: 21 %V2022: 0 %H2022: 13–14 %V2023: 11–22 %H2023: 18 %H2024: 11–12 %H2025: 22–24 %H2013H2015H2019H2022H202522–24 %
8–9
A34–40
26–28
B113–116
29–30
C126–127
15–17
D66–70
2–3
E7–14
16–17
F71–72

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,23–3,33
Snitt med stryk
2,69–2,77
Strykprosent
16,1–17,1 %
Med bokstavkarakter
417–439

År for år

13 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202529–323,30–3,48 (C)22–24 %
202426–273,50–3,61 (B)11–12 %
202343–463,08–3,16 (C)16–18 %
202234–362,94–3,06 (C)11–12 %
2021393,52 (B)21 %
2020423,49 (C)12 %
201925–262,87–2,95 (C)12 %
201830–322,96–3,11 (C)13 %
201730–343,17–3,32 (C)18–20 %
201626–273,58–3,67 (B)30–31 %
201534–363,06–3,19 (C)11–12 %
201439–423,28–3,37 (C)12–13 %
201322–243,38–3,56 (C–B)29–32 %

Ofte stilte spørsmål om MU-146

Hva er snittkarakteren i MU-146 ved UiA?

Snittet blant beståtte er 3,23–3,33, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 417–439 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2013–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MU-146?

16,1–17,1 % av kandidatene har strøket i MU-146 ved UiA i perioden 2013–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MU-146?

Den vanligste karakteren i MU-146 er C (29–30 % av kandidatene), og 34–37 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MU-146?

MU-146 Musikalske innføringsemner I gir 15,0 studiepoeng ved Universitetet i Agder.

Hvem tar MU-146?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MU-146?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MU-146?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MU-emner ved UiA

Mest tatte emner ved Institutt for klassisk musikk og musikkpedagogikk

Kort oppsummert

I perioden 2013–2025 har 419–443 kandidater tatt MU-146 (Musikalske innføringsemner I) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 3,23–3,33 (C), den vanligste karakteren er C, og 34–37 % ender på A eller B. 16,1–17,1 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2013–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 16,1–17,1 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.