- Snitt (beståtte)
- 3,75–3,81B
- Stryk
- 6–7,1 %
- Kandidater
- 346–355
- År
- 2014–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2014–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
24–25 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,75–3,81
- Snitt med stryk
- 3,66–3,76
- Strykprosent
- 6–7,1 %
- Med bokstavkarakter
- 157–164
187 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 135 | 47 % | 3,77 | 2,2 % |
| Menn | 155 | 53 % | 3,79 | 0,0 % |
Av 290 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 86 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2014–2025.
År for år
12 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 24–25 | – | 4–8 % |
| 2024 | 33 | – | 9 % |
| 2023 | 32 | – | 13 % |
| 2022 | 37 | – | 19 % |
| 2021 | 40–41 | – | 3–5 % |
| 2020 | 23 | – | 13 % |
| 2019 | 31–32 | 3,72–3,77 (B) | 0 % |
| 2018 | 20–21 | 3,67–3,75 (B) | 0 % |
| 2017 | 23–26 | 3,57–3,70 (B) | 4–8 % |
| 2016 | 25 | 3,76 (B) | 0 % |
| 2015 | 33 | 3,94 (B) | 0 % |
| 2014 | 25–27 | 3,80–3,88 (B) | 4–8 % |
Ofte stilte spørsmål om MU-147
Hva er snittkarakteren i MU-147 ved UiA?
Snittet blant beståtte er 3,75–3,81, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 157–164 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2014–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i MU-147?
6–7,1 % av kandidatene har strøket i MU-147 ved UiA i perioden 2014–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i MU-147?
Den vanligste karakteren i MU-147 er B (44–46 % av kandidatene), og 61–64 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir MU-147?
MU-147 Musikkutøving og kulturforståelse II gir 15,0 studiepoeng ved Universitetet i Agder.
Hvem tar MU-147?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører MU-147?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i MU-147?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere MU-emner ved UiA
- MU-110 Musikk i førskolelærerutdanningen
- MU-145 Musikkutøving og kulturforståelse I
- MU-146 Musikalske innføringsemner I
- MU-148 Musikalske innføringsemner ll
- MUR107 Musikkvitenskapelig teori og metode
- MUR114 Musikkhistorie
- MUR200 Hovedinstrument 2
- MU-402 Estetisk workshop
- MU-130 Musikkteoretiske ferdigheter
- MU-212 Bacheloroppgave
Mest tatte emner ved Institutt for klassisk musikk og musikkpedagogikk
- PED134 Pedagogikk 328 kandidater
- ME-406 Musikkvitenskapelig teori og metode 220 kandidater
- MU-131 Utøving og formidling 176 kandidater
- MUK402 Individuell utøving og ensemblevirksomhet I 173 kandidater
- MU-132 Didaktikk og praksis 173 kandidater
- MUK403 Individuell utøving og ensemblevirksomhet III 140 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2014–2025 har 346–355 kandidater tatt MU-147 (Musikkutøving og kulturforståelse II) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 3,75–3,81 (B), den vanligste karakteren er B, og 61–64 % ender på A eller B. 6–7,1 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2014–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 6–7,1 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

