Hopp til innhold

MU-145: Musikkutøving og kulturforståelse I

Snitt (beståtte)
3,73–3,79B
Stryk
3,1–3,8 %
Kandidater
413–422
År
2013–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2013–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

33–34 kandidater

32
Bestått100 %
0
Ikke bestått0 %
H2013H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2013: 3,33–3,54H2014: 4,00H2015: 3,67–3,73H2016: 3,54–3,60H2017: 3,81H2018: 3,84–3,90H2019: 3,84H2013H2016H2020H2022H2025

Stryk per termin

25 %12.5 %H2013: 0 %H2014: 0 %H2015: 0 %H2016: 0 %H2017: 0 %H2018: 3–6 %H2019: 0 %H2020: 10 %V2021: 0 %H2021: 7 %H2022: 3–6 %H2023: 8 %H2024: 0 %H2025: 3–6 %H2013H2016H2020H2022H20253–6 %
20–21
A39–41
41–42
B81
31–32
C61
5–6
D9–12
1 %
E1–2
1 %
F1–2

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,73–3,79
Snitt med stryk
3,70–3,77
Strykprosent
3,1–3,8 %
Med bokstavkarakter
192–199

219 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner14843 %3,880,0 %
Menn19657 %3,700,0 %

Av 344 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 85 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2013–2025.

År for år

13 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202533–34–3–6 %
202426–0 %
202340–8 %
202235–36–3–6 %
202146–7 %
202041–10 %
2019253,84 (B)0 %
201831–333,84–3,90 (B)3–6 %
2017273,81 (B)0 %
201624–253,54–3,60 (B)0 %
201526–273,67–3,73 (B)0 %
2014344,00 (B)0 %
201325–283,33–3,54 (C–B)0 %

Ofte stilte spørsmål om MU-145

Hva er snittkarakteren i MU-145 ved UiA?

Snittet blant beståtte er 3,73–3,79, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 192–199 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2013–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MU-145?

3,1–3,8 % av kandidatene har strøket i MU-145 ved UiA i perioden 2013–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MU-145?

Den vanligste karakteren i MU-145 er B (41–42 % av kandidatene), og 61–63 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MU-145?

MU-145 Musikkutøving og kulturforståelse I gir 15,0 studiepoeng ved Universitetet i Agder.

Hvem tar MU-145?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MU-145?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MU-145?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MU-emner ved UiA

Mest tatte emner ved Institutt for klassisk musikk og musikkpedagogikk

Kort oppsummert

I perioden 2013–2025 har 413–422 kandidater tatt MU-145 (Musikkutøving og kulturforståelse I) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 3,73–3,79 (B), den vanligste karakteren er B, og 61–63 % ender på A eller B. 3,1–3,8 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2013–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,1–3,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.