Hopp til innhold

MU-212: Bacheloroppgave

Snitt (beståtte)
3,41–3,46C
Stryk
0,5–1,1 %
Kandidater
185–193
År
2016–2022

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2016–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2022

snitt 3,53–3,65 blant beståtte

3,53–3,65 med stryk

16–18 kandidater

5
A28–31
1–2
B6–12
9
C50–56
1–2
D6–12
0
E0 %
0
F0 %
V2016V2022

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2016: 3,67–3,75V2017: 3,23–3,32V2018: 3,33–3,35V2019: 3,20V2020: 3,36–3,44V2021: 3,70–3,77V2022: 3,53–3,65V2016V2018V2019V2021V20223,53–3,65

Stryk per termin

25 %12.5 %V2016: 0 %V2017: 4–7 %V2018: 0 %V2019: 0 %V2020: 0 %V2021: 0 %V2022: 0 %V2016V2018V2019V2021V20220 %
19 %
A36
24–25
B45–47
39–41
C75
12–14
D23–26
3–4
E5–7
1 %
F1–2

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,41–3,46
Snitt med stryk
3,37–3,44
Strykprosent
0,5–1,1 %
Med bokstavkarakter
185–193

År for år

7 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202216–183,53–3,65 (B)0 %
202126–273,70–3,77 (B)0 %
202032–333,36–3,44 (C)0 %
2019353,20 (C)0 %
201830–313,33–3,35 (C)0 %
201726–283,23–3,32 (C)4–7 %
201620–213,67–3,75 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om MU-212

Hva er snittkarakteren i MU-212 ved UiA?

Snittet blant beståtte er 3,41–3,46, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 185–193 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2016–2022, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MU-212?

0,5–1,1 % av kandidatene har strøket i MU-212 ved UiA i perioden 2016–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MU-212?

Den vanligste karakteren i MU-212 er C (39–41 % av kandidatene), og 42–44 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MU-212?

MU-212 Bacheloroppgave gir 15,0 studiepoeng ved Universitetet i Agder.

Hva ligger du an til i MU-212?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MU-emner ved UiA

Emner studentene på MU-212 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2016–2022 har 185–193 kandidater tatt MU-212 (Bacheloroppgave) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 3,41–3,46 (C), den vanligste karakteren er C, og 42–44 % ender på A eller B. 0,5–1,1 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2016–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,5–1,1 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.