Hopp til innhold

MU-149: Musikkhistorie

Snitt (beståtte)
4,12–4,16B
Stryk
0,7–1,5 %
Kandidater
132–139
År
2015–2023

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2015–2023. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2023

snitt 4,47 blant beståtte

4,47 med stryk

19 kandidater

9
A47 %
10
B53 %
0
C0 %
0
D0 %
0
E0 %
0
F0 %
V2015V2023

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2015: 3,19–3,29V2016: 3,60–3,69V2017: 4,14–4,23V2018: 3,92–4,08V2019: 4,09V2020: 4,50V2021: 4,50V2022: 4,53–4,61V2023: 4,47V2015V2017V2019V2021V20234,47

Stryk per termin

25 %12.5 %V2015: 0 %V2016: 0 %V2017: 0 %V2018: 0 %V2019: 8–15 %V2020: 0 %V2021: 0 %V2022: 0 %V2023: 0 %V2015V2017V2019V2021V20230 %
34–36
A46–49
44–46
B61
15–18
C21–24
2 %
D3
0 %
E0
1–2
F1–2

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
4,12–4,16
Snitt med stryk
4,06–4,13
Strykprosent
0,7–1,5 %
Med bokstavkarakter
132–139

År for år

9 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2023194,47 (B)0 %
202218–194,53–4,61 (A)0 %
2021144,50 (A)0 %
2020144,50 (A)0 %
201912–134,09 (B)8–15 %
201811–133,92–4,08 (B)0 %
201713–144,14–4,23 (B)0 %
201615–163,60–3,69 (B)0 %
201516–173,19–3,29 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om MU-149

Hva er snittkarakteren i MU-149 ved UiA?

Snittet blant beståtte er 4,12–4,16, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 132–139 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2015–2023, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MU-149?

0,7–1,5 % av kandidatene har strøket i MU-149 ved UiA i perioden 2015–2023. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MU-149?

Den vanligste karakteren i MU-149 er B (44–46 % av kandidatene), og 79–81 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MU-149?

MU-149 Musikkhistorie gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Agder.

Hva ligger du an til i MU-149?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MU-emner ved UiA

Emner studentene på MU-149 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2015–2023 har 132–139 kandidater tatt MU-149 (Musikkhistorie) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 4,12–4,16 (B), den vanligste karakteren er B, og 79–81 % ender på A eller B. 0,7–1,5 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2015–2023, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,7–1,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.