- Snitt (beståtte)
- 3,82–4,04B
- Stryk
- 0 %
- Kandidater
- 82–102
- År
- 2007–2024
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2007–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2024
snitt 4,14–4,25 blant beståtte
4,14–4,25 med stryk
7–8 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,82–4,04
- Snitt med stryk
- 3,82–4,04
- Strykprosent
- 0 %
- Med bokstavkarakter
- 82–102
År for år
13 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7–8 | 4,14–4,25 (B) | 0 % |
| 2023 | 7–9 | 3,88–4,13 (B) | 0 % |
| 2022 | 5–7 | 3,60–3,86 (B) | 0 % |
| 2021 | 11 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2020 | 10–12 | 3,91–4,09 (B) | 0 % |
| 2017 | 6–7 | 3,71–3,83 (B) | 0 % |
| 2016 | 5–7 | 3,83–4,17 (B) | 0 % |
| 2015 | 5–6 | 4,20–4,33 (B) | 0 % |
| 2011 | 4–5 | 4,25–4,40 (B) | 0 % |
| 2010 | 7–10 | 3,44–3,88 (C–B) | 0 % |
| 2009 | 5–6 | 4,20–4,33 (B) | 0 % |
| 2008 | 6–9 | 3,14–3,63 (C–B) | 0 % |
| 2007 | 4–5 | 3,60–3,75 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om MUST3055
Hva er snittkarakteren i MUST3055 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,82–4,04, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 82–102 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2007–2024, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i MUST3055?
0 % av kandidatene har strøket i MUST3055 ved NTNU i perioden 2007–2024.
Hvilken karakter er vanligst i MUST3055?
Den vanligste karakteren i MUST3055 er B (52–64 % av kandidatene), og 72–82 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir MUST3055?
MUST3055 Studioproduksjon gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Er MUST3055 vanskelig?
Studenter som har tatt emnet (2 svar) vurderer vanskeligheten som «Vanskelig» og arbeidsmengden som «Arbeidsomt», og 0 % stryker.
Hva ligger du an til i MUST3055?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere MUST-emner ved NTNU
- MUST1053 Studioteknikk
- MUST1058 Musikkteknologi i et historisk lys
- MUST1055 Komponering med støy
- MUST2058 Scenelyd
- MUST1050 Grunnleggende musikkteknologi
- MUST2059 Lydkunst
- MUST2060 Lyd for multimedia
- MUST1052 Grunnleggende musikkteknologi
- MUST1060 Introduksjon til lydprogrammering
- MUST2061 Bacheloroppgave: Musikkteknologi i møte med publikum
Emner studentene på MUST3055 også tar
- TT3010 Audioteknologi og romakustikk 82 kandidater
- MUST3053 Gehør i digital lydproduksjon 56 kandidater
- MUST3054 Elektronisk musikk 57 kandidater
- MUST3050 Masteroppgave i musikkteknologi 18 kandidater
- FVP3004 Lyddesign 36 kandidater
- FVP3006 Lyddesign 64 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2007–2024 har 82–102 kandidater tatt MUST3055 (Studioproduksjon) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,82–4,04 (B), den vanligste karakteren er B, og 72–82 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2007–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 60–75 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

