Hopp til innhold

MUST2059: Lydkunst

Snitt (beståtte)
3,64–3,74B
Stryk
0,7–1,6 %
Kandidater
254–271
År
2008–2021

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2008–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2021

19 kandidater

19
Bestått100 %
0
Ikke bestått0 %
V2008V2021

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2008: 3,14–3,63V2009: 3,62V2010: 3,08–3,24V2011: 4,00H2011: 3,75H2012: 3,00–3,33H2013: 3,45–3,73H2014: 3,70–3,82H2015: 3,70–3,75H2016: 4,00H2017: 3,70–3,77V2019: 4,22–4,29V2008V2011H2014H2017V2021

Stryk per termin

25 %12.5 %V2008: 0 %V2009: 0 %V2010: 0 %V2011: 0 %H2011: 0 %H2012: 0 %H2013: 0 %H2014: 0 %H2015: 0 %H2016: 3–6 %H2017: 4–8 %V2019: 0 %V2020: 0 %V2021: 0 %V2008V2011H2014H2017V20210 %
15–17
A33–38
43–47
B98–100
29–32
C67–68
5–7
D11–16
1–2
E2–4
1–2
F2–4

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,64–3,74
Snitt med stryk
3,57–3,70
Strykprosent
0,7–1,6 %
Med bokstavkarakter
213–230

41 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

13 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202119–0 %
202022–0 %
201917–184,22–4,29 (B)0 %
201723–253,70–3,77 (B)4–8 %
201633–344,00 (B)3–6 %
201536–373,70–3,75 (B)0 %
201410–113,70–3,82 (B)0 %
201310–123,45–3,73 (C–B)0 %
201214–173,00–3,33 (C)0 %
201119–203,84–3,85 (B)0 %
201024–263,08–3,24 (C)0 %
2009213,62 (B)0 %
20086–93,14–3,63 (C–B)0 %

Ofte stilte spørsmål om MUST2059

Hva er snittkarakteren i MUST2059 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,64–3,74, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 213–230 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2008–2021, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MUST2059?

0,7–1,6 % av kandidatene har strøket i MUST2059 ved NTNU i perioden 2008–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MUST2059?

Den vanligste karakteren i MUST2059 er B (43–47 % av kandidatene), og 59–63 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MUST2059?

MUST2059 Lydkunst gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Hvem tar MUST2059?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MUST2059?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MUST2059?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MUST-emner ved NTNU

Mest tatte emner ved Institutt for musikk

Kort oppsummert

I perioden 2008–2021 har 254–271 kandidater tatt MUST2059 (Lydkunst) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,64–3,74 (B), den vanligste karakteren er B, og 59–63 % ender på A eller B. 0,7–1,6 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2008–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,7–1,6 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.