Hopp til innhold

MUST1050: Grunnleggende musikkteknologi

Snitt (beståtte)
3,87–3,90B
Stryk
0 %
Kandidater
280–285
År
2015–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2015–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

Vanskelighet: LettArbeidsmengde: Lite arbeidsomt4 vurderinger fra studenter · emnr.no ↗

H2025

snitt 4,14 blant beståtte

4,14 med stryk

28 kandidater

10
A36 %
12
B43 %
6
C21 %
0
D0 %
0
E0 %
0
F0 %
H2015H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2015: 3,46–3,58H2016: 3,58–3,64H2017: 3,76H2018: 3,61–3,67H2019: 3,70–3,77H2020: 4,14H2021: 3,96H2022: 4,09H2023: 4,08H2024: 4,07H2025: 4,14H2015H2018H2020H2023H20254,14

Stryk per termin

25 %12.5 %H2015: 0 %H2016: 0 %H2017: 0 %H2018: 0 %H2019: 0 %H2020: 0 %H2021: 0 %H2022: 0 %H2023: 0 %H2024: 0 %H2025: 0 %H2015H2018H2020H2023H20250 %
22–23
A63–64
46 %
B130
29–30
C83
1–3
D4–8
0 %
E0
0 %
F0

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,87–3,90
Snitt med stryk
3,87–3,90
Strykprosent
0 %
Med bokstavkarakter
280–285

År for år

11 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2025284,14 (B)0 %
2024274,07 (B)0 %
2023244,08 (B)0 %
2022234,09 (B)0 %
2021243,96 (B)0 %
2020284,14 (B)0 %
201926–273,70–3,77 (B)0 %
201827–283,61–3,67 (B)0 %
2017253,76 (B)0 %
201625–263,58–3,64 (B)0 %
201523–253,46–3,58 (C–B)0 %

Ofte stilte spørsmål om MUST1050

Hva er snittkarakteren i MUST1050 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,87–3,90, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 280–285 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2015–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MUST1050?

0 % av kandidatene har strøket i MUST1050 ved NTNU i perioden 2015–2025.

Hvilken karakter er vanligst i MUST1050?

Den vanligste karakteren i MUST1050 er B (46 % av kandidatene), og 68–69 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MUST1050?

MUST1050 Grunnleggende musikkteknologi gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Er MUST1050 vanskelig?

Studenter som har tatt emnet (4 svar) vurderer vanskeligheten som «Lett» og arbeidsmengden som «Lite arbeidsomt», og 0 % stryker.

Hvem tar MUST1050?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MUST1050?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MUST1050?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MUST-emner ved NTNU

Mest tatte emner ved Institutt for musikk

Kort oppsummert

I perioden 2015–2025 har 280–285 kandidater tatt MUST1050 (Grunnleggende musikkteknologi) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,87–3,90 (B), den vanligste karakteren er B, og 68–69 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker. I 2025 endte snittet på 4,14 (B) – omtrent som året før.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2015–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 60–75 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.