Hopp til innhold

MUST2062: Digital komposisjon og framføring

Snitt (beståtte)
3,76–3,81B
Stryk
0,6–1,3 %
Kandidater
152–156
År
2013–2021

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2013–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

Vanskelighet: VanskeligArbeidsmengde: Svært arbeidsomt1 vurdering fra studenter · emnr.no ↗

V2021

17 kandidater

17
Bestått100 %
0
Ikke bestått0 %
V2013V2021

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2013: 3,83–4,10V2014: 3,86–3,92V2015: 3,35V2016: 4,00V2013V2015V2017V2019V2021

Stryk per termin

25 %12.5 %V2013: 0 %V2014: 0 %V2015: 0 %V2016: 0 %V2017: 0 %V2018: 0 %V2019: 5–10 %V2020: 0 %V2021: 0 %V2013V2015V2017V2019V20210 %
6–7
A4
66–69
B41
22–25
C13–15
2–3
D1–2
0 %
E0
0 %
F0

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,76–3,81
Snitt med stryk
3,76–3,81
Strykprosent
0,6–1,3 %
Med bokstavkarakter
59–62

92 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

9 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202117–0 %
202018–0 %
201919–20–5–10 %
201819–0 %
201720–0 %
2016194,00 (B)0 %
2015173,35 (C)0 %
201413–143,86–3,92 (B)0 %
201310–123,83–4,10 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om MUST2062

Hva er snittkarakteren i MUST2062 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,76–3,81, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 59–62 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2013–2021, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MUST2062?

0,6–1,3 % av kandidatene har strøket i MUST2062 ved NTNU i perioden 2013–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MUST2062?

Den vanligste karakteren i MUST2062 er B (66–69 % av kandidatene), og 73–76 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MUST2062?

MUST2062 Digital komposisjon og framføring gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Er MUST2062 vanskelig?

Studenter som har tatt emnet (1 svar) vurderer vanskeligheten som «Vanskelig» og arbeidsmengden som «Svært arbeidsomt», og 0,6–1,3 % stryker.

Hvem tar MUST2062?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MUST2062?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MUST2062?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MUST-emner ved NTNU

Mest tatte emner ved Institutt for musikk

Kort oppsummert

I perioden 2013–2021 har 152–156 kandidater tatt MUST2062 (Digital komposisjon og framføring) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,76–3,81 (B), den vanligste karakteren er B, og 73–76 % ender på A eller B. 0,6–1,3 % av kandidatene stryker. I 2016 endte snittet på 4,00 (B) – opp fra 3,35 året før.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2013–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,6–1,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.